Top Baneris

Ilgaamžiam stogui, balkonui ir terasai – vienas sprendimas (1)

2024 gegužės 16 d.
terasu hidroizoliavimas
Pixabay nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Balkonas – renesanso laikais atsiradusi pastato detalė, be kurios šiandieninio būsto neįsivaizduoja nei vienas gyventojas. Balkonų formos ir elementai keitėsi daugybę metų, kaip ir medžiagos iš kurių jis suformuotas. Lietuvoje, kaip ir kitose rytų Europos valstybėse, pastaruoju metu balkonai dažniausiai montuojami iš surenkamų plokščių, atremiant jas ant piliastrų arba liejami statybos aikštelėje, įrengiant juos ant gembių – įbetonuotų į sieną tėjinių profilių ar net geležinkelio bėgių. Ant tokių balkonų iš betono būdavo suformuojamas nuolydis vandeniui nubėgti, o hidroizoliacinių medžiagų stygius rinkoje vertė pasikliauti tariamu betono nelaidumu vandeniui. Šiandien vis dar turime daugybę problemų su vandenį praleidžiančiais balkonais ir terasomis ne tik senos, bet ir naujos statybos pastatuose.

Kodėl balkone ar terasoje atšoka plytelės ir prateka vanduo?

hidroizoliacija
Naudojant seno tipo hidroizoliaciją, silpniausios vietos – sujungimai su pastato siena, vitrininiu langu arba kitais balkono/terasos elementais, pagamintais iš kitokių medžiagų nei betonas.

Pirmosios hidroizoliacinės medžiagos balkonuose ir terasose buvo prilydomosios dangos bitumo pagrindu. Jos buvo prastos kokybės, o ilgaamžiškumas nesiekė nei 5 metų. Pagrindinė jų problema buvo ta, kad pasenęs nemodifikuotas bitumas prarasdavo savo elastingumą, o sandūros prie vitrininių langų ar fasado būdavo tikras iššūkis. Dėl degumo reikalavimų ir technologijų nebuvimo vienintelė apdailos medžiaga būdavo keraminės plytelės, kurios dažnu atveju atšokdavo po 5 metų.

Matydami problemą su prilydomomis ir tepamomis bituminėmis hidroizoliacinėmis dangomis, gamintojai pasiūlė rinkai šiek tiek elastingesnes cementines tepamas dangas, kurios iš esmės sprendė plytelių atšokimo problemą, bet 50–80 procentų pailgėjimas esant tempimui (staigiau atšilus žiemos metu ar pan.) ir papildomas dangos armavimas kampuose ar balkono kraštuose neišsprendė didelių betono konstrukcijų ir sujungimo su metalinėmis lašinėmis klausimo. Silpniausios tokios hidroizoliacijos vietos tapdavo sujungimai su pastato siena, vitrininiu langu arba kitais balkono/terasos elementais, pagamintais iš kitokių medžiagų nei betonas. Šiose vietose atsirasdavo įtrūkimai ir pratekėdavo vanduo, nors plytelės ir neatšokdavo.

Kelių komponentų hidroizoliacijai padengti reikalingas geras oras

mosas hidroizoliacija
Tai cementinės hidroizoliacijos, metalinės lašinės ir pagrindo, ant kurio tepta hidroizoliacija, mazgas. Nuotraukoje matosi sutrūkinėjusi cementinė šiek tiek elastinga hidroizoliacija.

Atsiradus poliuretaninėms ir kitoms membranoms, turinčioms 250 proc. ir didesnį elastingumą tempiant, žaidimo taisyklės pasikeitė. Tačiau jos dažnai būna kelių komponentų, o joms įrengti reikalingos bent trys saulėtos dienos iš eilės, jau nekalbant apie paviršiaus, ant kurio bus tepama hidroizoliacija, drėgmę ir temperatūrą. Priklausomai nuo balkono ar terasos konstrukcijos, tokia hidroizoliacija dar turi būti atspari ultravioletiniams spinduliams ir prilipti prie metalinio lašinės profilio, PVC langų, seno bitumo ar polimerbetonio vandens surinkimo latako.

Šiuolaikinis sprendimas – vieno komponento hidroizoliacija TECMA IMPERIAL H2O

Šiandien galime drąsiai teigti – turime sprendimą! Tai TECMA IMPERIAL H2O – elastinga vieno komponento tepama hidroizoliacija, limpanti beveik prie visų paviršių, atspari UV spinduliams, jai nereikalingas gruntas. Du sluoksnius galite įrengti netgi tą pačią dieną. Jos pailgėjimas tempiant yra 270 proc., o tai leidžia suvaldyti betono traukimosi trūkius be jokių papildomų armavimo sluoksnių. Armuojantis pluoštas arba elastingos juostos deformacinėms siūlėms naudojamos tik balkono ar terasos perimetru ir deformacinėms siūlėms. TECMA IMPERIAL H20 taip pat galima naudoti ant didesnę likutinę drėgmę turinčių paviršių, todėl galima greičiau atlikti darbus nei su įprastomis dangomis.
TECMA IMPERIAL H2O – ir senos hidroizoliacinės dangos renovacijai!

TECMA IMPERIAL H2O taip pat puikiai tinka atlikti esamų balkonų, stogų ar terasų hidroizoliacijos remontą, nes speciali gaminio formulė sukuria reakciją su esama bitumine hidroizoliacija ir užtikrina didelį atplėšiamąjį stiprį.

Ši hidroizoliacija taip pat puikiai tinka senos bituminės dangos renovacijai. Pakanka seną bitumą nusiplauti, išdžiovinti ir galima tepti du sluoksnius TECMA IMPERAL H2O. Tai leis apsidrausti dar bent dešimčiai metų ir karštomis vasaros dienomis bitumas neskleis nemalonaus kvapo. Su šia hidroizoliacija taip pat lengva patikimai hidroizoliuoti balkonų ar terasų vandens surinkimo įlajas, turėklus pritvirtinti prie pagrindo, vitrinines duris ar net elektros kabelius, kertančius hidroizoliaciją. Ir visa tai gali pasidaryti patys balkono ar terasos savininkai, užtepę du sluoksnius TECMA IMPERIAL H2O.

mosas
TECMA IMPERIAL H2O panaudojimas ant bituminės dangos. Tai viena svarbiausių savybių, kuri aktuali restauruojant, remontuojant bituminių dangų paviršius tiek balkonuose ir terasose, tiek ir ant eksploatuojamų stogų. Renovuojamo stogo sluoksniai: senoji bitumo danga; Tecma Imperial H2O baltos spalvos – aplink iškilimus, vamzdžius ir kt.; Tecma Imperial H2O pilkos spalvos – bitumo siūlėms sandarinti.

Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • Rere

    2024-05-22, 10:46  

    Įspūdinga. Gal pagaliau baigsis ginčai su užsakovais, kas kaltas dėl prabėgančio vandens.

Rekomenduojami video