Top Baneris

Įgyvendintas aukščiausio pasaulyje modulinio būsto projektas

2021 rugsėjo 22 d.
ten degrees londonTik SA
Billy Bolton nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Britų architektūros studija „HTA Design“ baigė dviejų bokštų būsto schemą Kroidone, pietų Londone, kuri, pasak architektų, yra aukščiausias pasaulyje gyvenamasis modulinis pastatas.

Pavadintas „Ten Degrees“ projektas yra 135 metrų aukščio, yra sudarytas iš dviejų 38 ir 44 aukštų turių ir talpina 546 nuomojamus būstus, meno galeriją ir kavinę.

„Ten Degrees“ sudarytas iš beveik 1500 modulių ir buvo sukurtas bendradarbiaujant su „Vision Modular Systems“ ir „Tide Construction“, kurie iš anksto gamykloje surinkinėjo modulinius namus.

HTA teigimu, naudojant iš anksto paruošiamus modulinius gamybos ir statybos metodus, studija sugebėjo sumažinti tipišką anglies dvideginio išmetimą net 40 proc.

ten degrees london modulinis daugiaaukstis

ten degrees london moduliniai namai

„Gamykloje pagaminti pastatai yra ekonomiškesni nei tradiciniai pastatai, – įsitikinęs HTA vadovaujantis partneris Simonas Baylissas. – O tokias problemas, kaip sandarumas, šiluminiai tiltai ir baigtis konstrukcijos kokybė, galima išspręsti bendradarbiaujant su gamintojais ir sprendžiant technines problemas jau projektavimo pradžioje.“

Kiekviename bokšto gyvenamajame aukšte yra septyni butai, kurie turi nuo vieno iki trijų miegamųjų. Svetainės suprojektuotos atviro išplanavimo, langai nuo grindų iki lubų ir „Juliette“ tipo balkonai.

moduline statyba

interjeras prabanga

pastatas

Svarbiausios architektūros, interjero ir paveldo naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id=”8″]

Pirmuose ir viršutiniuose aukštuose įrengtos bendrosios erdvės, tokios kaip poilsio erdvės ant stogo, privačios valgomojo erdvės, sporto salė, socialinės ir laisvalaikio patalpos bei darbo erdvės.

Abiejų bokštų fasadai yra daugialypio geometrinio dizaino. Glazūruotos terakotos plytelės dengia bokštų išorę ir kurią žalių atspindžių paviršių. Visame 38 aukštų bokšte įrengtos “terakota”tipo plokštės tam, kad sukurti smailią formacija tarp langų ir perforuotų metalinių balkonų, kurie taip pat yra kampino dizaino. 44 aukštų bokštas atrodo minimalistiškiau, sujungiamos dvi plokštės, kuriančios “zigzago” efektą.

london nx

thumb 1200 0 0 0 crop 1

„Apex House“ šiaurės Londone, kurį taip pat suprojektavo HTA, anksčiau turėjo aukščiausio modulinio gyvenamojo pastato Europoje titulą.

„Ambicinga idėja „Ten Degrees“ tapti aukščiausiu pasaulyje moduliniu gyvenamuoju pastatu buvo įgyvendinta pasitikint ir žinant, kad ta pati komanda jau buvo sukūrusi tuometį aukščiausią modulinį pastatą Europoje“, – pasakoja S. Baylissas.

Nemažai projektų anksčiau pretendavo į aukščiausio pasaulyje modulinio daugiaaukščio titulą, įskaitant “Clement Canopy” bokštus Singapūre.

Baigę 2026 m., „Avenues South Residences“ Singapūre bus 200 metrų aukščio ir atrodys kaip aukščiausi surenkami dangoraižiai pasaulyje.

hta ten degrees croydon residential architecture london dezeen 2364 col 0 scaled 1

hta ten degrees croydon residential architecture london dezeen 2364 col 1 1 scaled 1


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video