Top Baneris

„Ignitis grupė“ pradėjo 80 mln. eurų Mažeikių vėjo parko statybą (1)

2021 spalio 1 d.
ignitis vejo elektrines
Bendrovės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Baigus pernai pradėtus paruošiamuosius darbus, energetikos grupės „Ignitis grupė“ Mažeikių vėjo elektrinių parke penktadienį pradėjo statybas. Bendra investicijų suma sieks daugiau nei 80 mln. eurų.

Grupės antrinės bendrovės „Ignitis renewables“ vystomame parke bus pastatyta 14 vėjo elektrinių, kurių bendra instaliuota galia sieks 63 MW. Tai bus didžiausias vėjo parkas Mažeikių rajone, pranešė Energetikos ministerija.

„Kiekviena nauja jėgainė yra pavyzdys, kaip sparčiai mūsų šalis juda žaliosios energetikos ir energetinės nepriklausomybės link. Juolab, kad šiandieninės realijos pasaulinėje rinkoje tik dar kartą parodo, jog žalioji, atsinaujinanti energetika yra ne ateitis, o neišvengiama būtinybė“, –  kapsulės įkasimo ceremonijoje sakė ministras Dainius Kreivys.

Pasak „Ignitis grupės“ vadovo Dariaus Maikštėno, parko projektas prisidės prie siekio 100 proc. šaliai reikalingos elektros energijos gaminti iš atsinaujinančių šaltinių.

Estijos statybų grupės „Merko Ehitus“ bendrovė „Merko statyba“ statys jėgainių pamatus. Skelbta, jog sutarties vertė su parką prižiūrėsiančia Vokietijos įmone „Nordex Lithuania“ siekė daugiau kaip 7 mln. eurų. 

„Ignitis renewables“ valdoma „VVP Investment“ 77,5 mln. eurų (be PVM) vertės sutartį su „Nordex Lithuania“ dėl vėjo elektrinių tiekimo, statybos ir 15 metų priežiūros pasirašė pernai lapkritį.

Elektrines planuojama įrengti ir išbandyti iki kitų metų pabaigos, o energija vartotojams bus pradėta tiekti 2023 metais. 

Šiuo metu Lietuvoje veikia 176 vėjo parkų, kurių bendra instaliuota galia yra 5,5 tūkst. MW. Planuojama, jog 2025 metais šis skaičius turėtų sudaryti 1,2 GW.

„Litgrid“ duomenimis, pirmąjį pusmetį Lietuvoje iš viso šalyje pagaminta 2,316 TWh energijos, iš jų 27 proc. sugeneruota vėjo elektrinėse.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • Gigovatas

    2021-10-05, 16:01  

    Ištaisykite klaidą, vietoj „kurių bendra instaliuota galia yra 5,5 tūkst. MW” turėtų būti „… yra 550 MW”.

Rekomenduojami video