Top Baneris

„Ignitis grupė“ pagamino pirmąją elektros energiją Lenkijoje

2021 gegužės 27 d.
ignitis grupe vejo jegaine
„Ignitis grupės“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Tarptautinė energetikos bendrovė „Ignitis grupė“ pirmą kartą pagamino elektros energiją Lenkijoje, čia plėtojamame Pomeranijos vėjo elektrinių parke. Viename iš didžiausių tokio tipo parkų Lenkijoje pagaminta elektra į tinklą buvo perduota atlikus techninius bandymus. Planuojama, kad nuolatinę veiklą 94 MW galios vėjo parkas pradės vykdyti atlikus paleidimo derinimo darbus, statybos užbaigimo procedūras ir gavus gamybos leidimą.

Sparčią tarptautinę plėtrą žymintis Pomeranijos vėjo elektrinių parkas yra pirmasis tokio tipo projektas, kurį užsienyje plėtoja „Ignitis grupė“. Tai taip pat yra pirmasis vėjo elektrinių parkas, kurį grupė įgyvendino nuo projekto pradžios. Šis parkas iš viso sudarytas iš 29 vėjo turbinų, kurių nominali galia siekia nuo 3 MW iki 3,3 MW. 

„Pirmoji Pomeranijos vėjo elektrinių parke pagaminta elektra simbolizuoja dar vieną „Ignitis grupei“ ir visai Lenkijai itin svarbaus projekto etapo pabaigą ir siekį stiprinti mūsų pozicijas strategiškai svarbioje Lenkijos rinkoje. Šis parkas prisidės prie tvaresnės ir žalesnės „Ignitis grupės“ strategijos ir užtikrins stabilią grąžą visiems mūsų akcininkams, įskaitant ir Lietuvos valstybę“, – sakė Darius Maikštėnas, „Ignitis grupės“ generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas.

Pomeranijos vėjo parkas yra laimėjęs Lenkijos atsinaujinančių energijos išteklių skatinamųjų tarifų aukcioną. Skatinamasis tarifas parkui bus skiriamas penkiolikos metų laikotarpiui.

Skaičiuojama, kad 30 metų trukmės vėjo parko eksploatacijos laikotarpiu iš vėjo parko veiklos gautas koreguotas nediskontuotas pelnas prieš palūkanas mokesčius, nusidėvėjimą bei amortizaciją (EBITDA) sudarys apie 440 mln. eurų. Bendros investicijos į Pomeranijos vėjo elektrinių parką siekia 130 mln. eurų.

Skaičiuojama, kad parke per metus iš viso bus pagaminama apie 300 GWh elektros energijos – tokiu elektros kiekiu ištisus metus galima aprūpinti beveik 160 tūkst. namų ūkių.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video