Top Baneris

Ieškomas Klaipėdos pilies bokšto statytojas

2022 kovo 4 d.
klaipedos pilies bokstas
Klaipėdos pilies bokštas („Uostamiesčio projektas“ vizual.) ‎‎
Pasidalykite straipsniu

Klaipėdos savivaldybė paskelbė viešą pirkimą. Iki kovo 21 d. laukiama rangovų pasiūlymų atkurti didįjį Klaipėdos pilies bokštą. Jei viskas vyks pagal planą, po poros metų Klaipėda turės naują miesto simbolį.

Savivaldybė laukia rangovų, kurie miesto bokštą atstatytų maždaug už 1,75 milijono eurų (su PVM), pasiūlymų.

Klaipėdos savivaldybės administracijos vyriausiasis patarėjas Ričardas Zulcas sako, kad šiais metais miesto biudžete šiam projektui yra numatyta 150 000 eurų.

Planuojama, kad pasirašius rangos sutartį mūrinis bokštas turi būti atstatytas per 25 mėnesius. Tačiau yra galimybė šį terminą pratęsti, jei būtų sutrikimų dėl finansavimo ar kitų priežasčių.

„Atskiras konkursas bus skelbiamas ekspozicijai bokšte įrengti“, – sako R. Zulcas.

kranas

Svarbiausios statybų, NT, inžinerijos naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="7"]

Anot jo, bokštui yra numatytos trys funkcijos: pilies raidos informacinis centras, ekspozicija ir apžvalgos aikštelė viršuje. Dar nėra priimtas sprendimas, kam teks bokšto administratoriaus funkcija. Realu, kad tai bus Mažosios Lietuvos istorijos muziejus.

XVI amžiaus pabaigoje statytas 47 metrų aukščio Klaipėdos pilies didysis bokštas laikomas vienu seniausių renesanso mūro pavyzdžių Lietuvoje.

Istoriniai šaltiniai liudija, kad šis bokštas turėjo ir kalėjimo funkciją. Bokštas palaipsniui griuvo XIX amžiaus pabaigoje, kaip ir visa pilis.

Šiuo metu dar nėra priimtas sprendimas dėl visos Klaipėdos pilies atstatymo. Pilies kompleksą, be didžiojo bokšto, sudarė dar 4 mažesni bokštai ir jungiamieji pastatai.

Conteh

Šaltinis:

vakaru ekspresas

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video