Top Baneris

Ieškoma sprendimų rekonstruoti Ariogalos tiltą per Dubysą

2021 liepos 12 d.
dubysa tiltas ariogala raseiniu rajonas gamta
Vido Mikulėno nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Raseinių rajono savivaldybei nerimaujant dėl Ariogalos tilto per Dubysą būklės, Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) ketina siūlyti jo rekonstravimą atlikti dviem etapais. 

Savivaldybės meras Andrius Bautronis pirmadienį teigė, kad būtini greiti sprendimai, nes dabartinė situacija kelia pavojų žmonių saugumui. 

„Viskas, ką savivaldybė gali padaryti ir daro – skambinti, rašyti paklausimus ir nuolat informuoti apie problemas, susijusias su kelių ir tiltų būkle. Tačiau galutinį sprendimą priima turto savininkas. Šiuo atveju LAKD“, – feisbuke rašo meras. 

Pasak direkcijos, tiltas per Dubysą yra blogos būklės, ir tai paaiškėjo atliekant kasmetinę nuolatinę tiltų apžiūrą (2019 metais). Praėjusiais metais buvo pradėtas šio tilto rekonstravimo darbų projektavimas.

Tačiau, anot LAKD, atliekant projekto viešinimo procedūras, savivaldybė suformulavo papildomus reikalavimus projektui: kad būtų suprojektuoti pėsčiųjų takai, apšvietimas, šalia tilto esančias aikšteles ir kita.

dubysa tiltas ariogala 2
Dariaus Žvirblio nuotr. (1960 m.)

„Dėl padidėjusių projektavimo apimčių ir sąlygų, kurios neatitiko pirkimo dokumentų ir padvigubino projekto parengimo paslaugų kainą, šią projektavimo sutartį teko nutraukti. Šiuo metu rengiami dokumentai naujam projektavimo konkursui“, – BNS komentuoja direkcija. 

Direkcija ketina siūlyti tilto per Dubysą ir prieigų rekonstravimą atlikti dviem etapais (tai yra, rengti du atskirus projektus): pirmasis etapas būtų tilto rekonstravimas, o antrasis – kelio ruožo (tilto prieigų) kapitalinis remontas ar rekonstravimas (pėsčiųjų takų įrengimas, apšvietimo įrengimas, aikštelių sutvarkymas).

Prie antrojo etapo įgyvendinimo bus kviečiama prisidėti ir savivaldybė.

Pirmadienį tilto problema bus sprendžiama nuotoliniame susitikime, kuriame dalyvaus visos suinteresuotos pusės.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video