Top Baneris

Įdomiausios 2024 metų interjero dizaino tendencijos: nuo dėmesio atspalviams iki „second hand’o“

2023 lapkričio 23 d.
interjero tendencijos 2024
iStock nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Interjero dizaino tendencijos dažniausiai gyvuoja ilgiau nei vienerius metus, tiesiog kasmet jos nežymiai kinta, bet iš esmės nekeičia savo veido. Tai aiškiai galime pamatyti žvelgiant į naujausias 2024 metų tendencijas – jos, daugelio specialistų atžvilgiu, nėra toli atitolusios nuo 2023-ųjų. Žmonės vis dar noriai ir su aistra kreipia dėmesį į detales, kuriose slypi magija. Didelį dėmesį žmonės skirs ne tik sienų apdailai ir baldų stiliui, bet ir tokioms smulkmenoms kaip lėkštės, stalo takeliai, vonios kambariui skirti daiktai, šviestuvai, kilimai ir daugelis kitų. Šiandien supažindinsime jus su 2024 metų interjero dizaino tendencijomis, kurioms bus sunku atsispirti.

Šilti atspalviai 2024 m. interjero dizaino tendencijose

Šiltų tonų neutralios spalvos yra atgaiva po, atrodo, dešimtmetį trukusio minimalizmo bangos, kurioje daugiausia dėmesio skirta baltiems ir pilkiems atspalviams. Ši šiltų atspalvių tendencija taip pat kontrastuoja su praėjusiais metais vyravusiomis intensyviomis spalvomis. 2024 metais dominuos šiltos, jaukios spalvos: subtilūs rudi, pasteliniai geltonos, prislopinti rožinės ir švelnūs žalios spalvos atspalviai. Šios jaukios spalvos bus pritaikomos ne tik apdailoje, bet ir namų detalėse, tokiose kaip indai, staltiesės, užuolaidos ar vazos.

Viena spalvų grupė – begalės skirtingų atspalvių derinių

Ateinančiais metais, norint spėti su naujausiomis tendencijomis, vertėtų tolti nuo vienspalvių interjerų idėjos, bet likti toje pačioje spalvų grupėje. 2024 m. interjero dizaino tendencijos rodo, kad dominuos spalvinių tonų derinimas, ypač šiltų ir neutralių spalvų. Žaidžiant su skirtingais vienos spalvos atspalviais galima sukurti dinamišką ir gilų interjerą, išlaikant vizualinį nuoseklumą ir harmoniją. Taigi visos interjero detalės – lovų ir sofų užtiesalai, pledai, kilimai, užuolaidos, staltiesės, žvakės, vazos ir daugelis kitu – turėtų būti derinamos pagal atspalvius. Didesnio dydžio elementams rinkitės tamsesnius tonus, o mažesniems – atvirkščiai.

Balansas tarp patogumo ir tvarumo

Rūpinimasis savo aplinka ir gamta nebeturėtų būti tendencija, o nuolatinis gyvenimo būdas. Tad įsirengdami erdvę pirmiausia atkreipkite dėmesį į pasirenkamas medžiagas. Neeikvokite gamtos išteklių dėl asmeninio pasitenkinimo. Verčiau noriai naudokite turimus elementus interjero atnaujinti arba lengvai atsinaujinančias medžiagas – bambukas, rotangas ar kitos medžiagos. Taip pat vis labiau populiarėja daiktų mainymasis socialinėse platformose, sendaikčių rinka ir visos kitos antrų rankų galimybės. O jei vis tik reikia atsinaujinti, bet, pavyzdžiui, svetimų virtuvės indų negalite prisijaukinti, įsigykite lengvai perdirbamus gaminius – stiklinės ir viskas iš stiklo nekels gamtai nepatogumo.

2024 m. interjeruose gamtą rasime skirtinguose pavidaluose

Pastaraisiais metais pinterestiniuose interjeruose matome daug žalumos, derinamos su natūraliomis medžiagomis ir kvapais iš gamtos. 2024 metais gamta interjeruose pirmiausia reikš natūralias medžiagas ir gamtą primenančius kvapus. Mediena, akmuo, varis, linas, vilna ir daugelis kitų medžiagų, taip pat kokybiški namų kvapai, ne tik pripildantys namus aromato, bet ir puikiai puošiantys namų aplinką – štai kas 2024 metų interjero dizaino tendencijose pasireikš labiausiai. Gamtą turėtume ne tik matyti, bet ir uosti bei jausti.

Aiškiai apibrėžtos erdvės

Atvirų erdvių mada prasidėjo – turbūt nesumeluosime – dar praėjusio amžiaus aštuntajame dešimtmetyje. Šiandien, po dešimtmečius trukusių pastangų atverti visas įmanomas namų erdves, ši tendencija po truputį išsikvepia. Negalime sakyti, kad 2024 metai bus kertiniai šioje srityje, tačiau po truputį architektai, dizaineriai ir kiti projektuotojai pastebi, kad žmonės nebenori daugiafunkcinių ar pernelyg atvirų erdvių. Paskutiniai keli metai įrodė, kad nuotolinis darbas – ne laikinas pokytis, o naujas gyvenimo būdas. Todėl vis dažniau bus pasirenkamos aiškiai apibrėžtos erdvės, kurios leis atskirti darbą nuo asmeninio gyvenimo.

Klasika, tradicijos ir antikvariniai daiktai

Naujas daiktas visada geriau? Nebūtinai. Praeities ilgesys ir nostalgija, taip pat noras padėti gamtai ir keisti visuomenės požiūrį į second hand madą lems mūsų interjero dizaino pasirinkimą artėjančiais metais. Todėl nenuostabu, kad madingiausiuose 2024-ųjų metų interjeruose gausu antikvarinių daiktų ir tradicinio dizaino įkvėptų baldų bei detalių. Ar pastebėjote, kad sparčiai auga jaunimo susidomėjimas mūsų tradicinių sodų gamyba? Kiek kartų girdėjote scenarijų: …paveldėjome senelių sodybą, siekiame ją autentiškai atnaujinti, ieškome antikvarų… ir taip toliau. O apsipirkimas antrų rankų parduotuvėse tapo ne stigma, bet azarto kupinas užsiėmimas.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video