Top Baneris

Idėjos namams, mėgstantiems skandinavišką stilių

2020 kovo 24 d.
Idėjos namams
Pasidalykite straipsniu

Daugelio šeimų namuose yra pamėgtas bei vyraujantis minimalistinis stilius, kuriam būdingos pastelinės, žemės spalvos, elegantiškas interjeras. Tokiuose namuose dažniausiai aptinkami tik būtiniausio naudojimo daiktai, o tam tikros kambarių erdvės turi po nedidelį akcentą. Tiesa, daugeliui žmonių skandinaviškas namų interjeras siejasi su balta bei juoda spalvomis, tačiau bėgant laikui, šis stilius šiek tiek keičiasi, bet pagrindinė jo savybė – minimalizmas išlieka.

Įsigijus nuosavą būstą ir norint jį įrengti skandinavišku stiliumi, nusipirkti buitinės technikos prietaisus, baldus, derančius tarpusavyje ir prie bendro namų interjero, gali tekti pasiskolinti papildomai. Platesnė informacija apie didesnių pirkinių finansavimą pateikiama tinklapyje. Jeigu ieškote idėjų, kaip skandinavišką interjerą namuose paversti įdomiu bei stilingu, patariama atsižvelgti į dizainerių patarimus.

Jeigu domitės skandinavišku stiliumi, turite žinoti, jog mėlyna spalva ir jos atspalviai yra neatsiejami nuo minėto stiliaus interjero. Dažniausiai perkamos mėlynos spalvos interjero detalės kaip pagalvėlės, pledai, taip pat ši spalva gali vyrauti daiktuose: vazose, induose, rankšluosčiuose. Tam, kad skandinaviškas stilius būtų įdomesnis, patariama pirkti kelių skirtingų mėlynų atspalvių interjero dekoravimo elementus ar didesnius pirkinius kaip foteliai, sofos. Skirtingi mėlyni atspalviai kambario interjerą neabejotinai pagyvina, tačiau išlaiko subtilumą. Taip pat norint paįvairinti skandinavišką interjerą namuose, rekomenduojama rinktis įmantrių formų šviestuvus. Pagrindinis reikalavimas – jog šie būtų ne dekoratyviniai, tačiau puikiai atliekantys savo funkciją. Šviestuvų forma gali priminti geometrines figūras ar net būti pagaminti iš popieriaus. Renkantis šviestuvą, svarbu tinkamai parinkti jo spalvą, kuri derėtų prie jau esančių kambaryje daiktų.

Kadangi daugelyje skandinaviško stiliaus būstų vyrauja balta, pilka, juoda spalvos, tam, kad šis derinys turėtų daugiau jaukumo, verta pasvarstyti apie dekoravimo sprendimus, kurių išskirtinis bruožas – juodai balti dryželiai. Dažniausiai šis sprendimas taikomas interjero dekoravimo elementams bei baldams. Juodai baltais dryželiais puošti daiktai tampa kambario akcentu, todėl likusius erdvės dekoravimo sprendimai tampa paprasti ir aiškūs – vienspalvis minimalizmas be įmantrių raštų. Skandinaviškame stiliuje įprastai vyrauja natūralios medžiagos kaip mediena, tačiau naujausios tendencijos rodo, jog vis dažniau renkamasi nudėvėtos odos sprendimus. Tai gali būti oda traukti baldai, pagalvėlių užvalkalai ar odiniai sėdmaišiai. Jeigu nuosavą būstą norite įrengti klasikiniu ir nekintančiu skandinavišku stiliumi, tuomet vaikytis naujų mados vėjų nebūtina, o norint paįvairinti jau įrengtą būstą – tik atnaujinti nedidelius dekoravimo elementus.

Auginant mažus vaikus, išlaikyti minimalizmą namuose gali tapti nedideliu iššūkiu, tačiau apsisprendus palaikyti skandinaviško stiliaus idėją visuose kambariuose, tarp jų – ir vaikų, idėja gali tapti kambaryje stovinti balta palapinė. Ši palapinė gali tapti puikia vieta vaiko žaidimams bei poilsiui. Rinkdamiesi palapinę, atkreipkite dėmesį ar ši gali būti skalbiama, kadangi natūralu, jog baltą ar pilką paviršių reikės skalbti dažniau. Dar viena idėja skandinaviško stiliaus mėgėjams – prie pastelinių, pilkų spalvų derinti žalius augalus. Tai gali būti kaktusai, palmės ar į vazą pamerkta nedidelė žalių lapų šakelė. Žalia spalva ir augalai kiekvienam būsto kambariui suteikia jaukumo, šviežumo ir gaivumo įspūdį.

Lino gaminiai, avikailio kilimai, masyvūs kalendoriai, įdomių formų laikrodžiai – šie interjero dekoravimo elementai taip pat įvardijami kaip stilingas pasirinkimas, norint sukurti ar atnaujinti skandinaviško stiliaus namus, tačiau svarbu išlaikyti pagrindinį šio stiliaus bruožą – minimalizmą. Vadovaukitės tuo kurdami kiekvieno kambario interjerą, nes sena taisyklė byloja, jog mažiau yra daugiau.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video