Top Baneris

Į Ukrainos atstatymo procesą įsitrauks Statybos sektoriaus vystymo agentūra

2022 rugpjūčio 29 d.
3 motina ukraina
Pasidalykite straipsniu

Atstatymo darbus, kuriuos karo alinamoje Ukrainoje yra numačiusi vykdyti Lietuva, koordinuos „Statybos sektoriaus vystymo agentūra“ (SSVA), pirmadienį pranešė Aplinkos ministerija, kuriai pavaldi ši viešoji įstaiga.

Artimiausiu metu pagal Vyriausybės praėjusią savaitę patvirtintą planą numatoma pradėti pirkimo procedūras dėl mobilios gyvenamosios stovyklos 36 žmonėms statybų Borodiankos miestelyje Kyjivo srityje.

„Mes rūpinsimės, kad dar šiais metais atstatomas laikinas būstas atitiktų energinius reikalavimus, būtų ne tik šiltas, bet komfortiškas ir gerai vėdinamas, – sakė agentūros direktorius Aidas Vaičiulis. – Numatytos bendros patalpos centro gyventojams pabendrauti, ūkinės patalpos skalbimui ir džiovinimui“.

Anot jo, agentūra prisidės ir prie apgriautos mokyklos Borodiankoje bei darželio Irpinėje renovacijos.

„Sieksime, kad būtų užtikrinti energinio efektyvumo ir tvarumo reikalavimai, pradedant projektavimo stadija ir baigiant projektų įgyvendinimu“, – teigė A. Vaičiulis.

Lietuva taip pat planuoja kitais metais talkinti atstatant tiltą per Trubižo upę Kyjivo srityje.

Anot A. Vaičiulio, vystant ilgalaikę Lietuvos pagalbos atstatant Ukrainą programą, prie agentūros prisidės projekto „Kurk Lietuvai“ atstovės – urbanistė Rūta Marija Slavinskaitė ir ukrainietė teisininkė Mariana Maksymiv.

Kartu su jomis bus kuriamos pasirinkto Ukrainos miesto urbanistinio modelio ir skaitmeninio jo dvynio gairės. Ukrainietė projekto „Kurk Lietuvai“ atstovė, teisininkė, yra užsibrėžusi tikslą į Ukrainos statybos sektorių perkelti europinius energinio efektyvumo reikalavimus bei Lietuvos gerąją praktiką.

Praėjusią savaitę Vyriausybė pritarė, kad Ekonomikos ir inovacijų ministerija pasirašytų susitarimus su Ukrainos valstybės ar vietos savivaldos atsakingomis institucijomis dėl konkrečių objektų atstatymo darbų.

Trumpuoju laikotarpiu dėmesys bus skiriamas Ukrainos švietimo ir ugdymo įstaigų, infrastruktūrinių susisiekimo objektų atstatymui bei laikino būsto karo pabėgėliams įrengimui.

Visus šiuos projektus numatoma pradėti vykdyti nuo rugsėjo. Preliminari pirmojo paketo atstatomų objektų darbų kaina šiuo metu siekia 11 mln. eurų.

Prisidėdama prie Ukrainos atstatymo Vyriausybė liepą jau skyrė 10 mln. eurų paramos, kuri buvo numatyta neatidėliotiniems atstatymo darbams Rusijos karo niokojamoje šalyje.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video