Top Baneris

Nepatikimų tiekėjų sąraše –‎‎ buvę Lazdynų baseino rangovai

2021 sausio 22 d.
lazdynu baseinas s ziuros nuotr 4
S. Žiuros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Statybų bendrovės „Montuotojas“, „Mitnija“, „HSC Baltic“ ir „Axis Power“ įtrauktos į nepatikimų tiekėjų sąrašą. „Montuotojo“ ir „Mitnijos“ atstovų teigimu, šis sprendimas neužkerta kelio įmonėms dalyvauti viešuosiuose pirkimuose.

Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis pranešė, kad Apeliaciniam teismui ketvirtadienį priėmus sprendimą, jog miestas teisėtai nutraukė beveik 22 mln. eurų Lazdynų baseino statybos sutartį su bankrutuojančia statybų bendrove „Active construction management“ (buvusia „Irdaiva“) ir jos partnerėmis, savivaldybė buvo įpareigota nedelsiant įtraukti įmones į nepatikimų tiekėjų sąrašą.

Apeliacinio teismo sprendimas įsigaliojo iš karto, tačiau jis dar gali būti skundžiamas Aukščiausiajam Teismui. 

„Mitnija“ atstovas Audrius Valatkevičius BNS teigė, jog sprendimas įtraukti įmonę į nepatikimų tiekėjų sąrašą nebuvo netikėtas ir ji toliau ketina dalyvauti viešuosiuose pirkimuose.

„Kiekvienas rangovas, tiekėjas dalyvaudamas panašaus pobūdžio teisminiame ginče tokią galimybę turi įsivertinti. Mes tą buvome padarę – įtraukimas į nepatikimų tiekėjų sąrašą mums nebuvo netikėtas. Kita vertus, įmonės įtraukimas į nepatikimų tiekėjų sąrašą nėra įpareigojantis perkančiosioms organizacijoms automatiškai atmesti tokio tiekėjo pasiūlymą“, – sakė A. Valatkevičius. 

Pasak jo, kiekvienas viešajame pirkime dalyvaujantis tiekėjas turi teisę būti išklausytas – tai yra procedūrinė priemonė, kurią turi užtikrinti perkančioji organizacija prieš spręsdama dėl galimo tiekėjo atmetimo.

„Mes naudosimės savo teise ir dalyvausime tuose viešuosiuose konkursuose, kuriuos, mūsų vertinimu, galėsime laimėti ir įgyvendinti skaidriai, profesionaliai, o užsakovo ir rangovo bendradarbiavimas bus pagrįstas atvirumo, geranoriškumo ir abipusės naudos principais“, – tvirtino A. Valatkevičius.

Lazdynu baseino statybos 1536x1023

„Montuotojo“ generalinis direktorius Martynas Pargaliauskas taip pat teigė, jog priimtas sprendimas iš esmės neturės įtakos bendrovės galimybėms toliau plėtoti veiklą ir dalyvauti viešuosiuose pirkimuose, tačiau reikės pateikti daugiau informacijos apie save nei įprastai.

„Mes esame pasirengę skaidriai ir atvirai pateikti reikiamus paaiškinimus visiems savo esamiems ir būsimiems užsakovams ir išsklaidyti abejones, jei tokių būtų“, – BNS sakė M.Pargaliauskas. 

Pasak jo, ši patirtis ir sistemos požiūris į situaciją vienareikšmiškai skatins atsargiau rinktis projektus ir partnerius, su kuriais norima dirbti.

„Dar iki sutarties nutraukimo įmonėje įdiegėme papildomas patikros ir informacijos valdymo procedūras tam, kad tokios situacijos daugiau nepasikartotų“, – teigė M. Pargaliauskas. 

Į Viešųjų pirkimų tarnybos administruojamą nepatikimų tiekėjų sąrašą tiekėjai įtraukiami trejiems metams, jeigu padaro esminių sutarties pažeidimų.

Baseino statybų sutartį savivaldybė nutraukė 2020-ųjų pradžioje, teigdama, jog rangovai atsisako tęsti darbus. Bendra sutarties vertė siekė 21,8 mln. eurų.

Šiuo metu Vilnius ieško, kas pabaigs Lazdynų baseino statybas. Praėjusią savaitę skelbta, kad konkurse sulaukta trijų pasiūlymų, jo rezultatai turėtų paaiškėti pavasario pradžioje.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video