Top Baneris

Į Lietuvą ateina NT ant vandens era: pradėtas antras „Svencelės salos“ plėtros etapas

2021 rugsėjo 22 d.
svanceles salos
„Svencelės salos“.
Pasidalykite straipsniu

Sparčiai vyksta išskirtinio ir analogų Lietuvoje neturinčio nekilnojamojo turto (NT) projekto „Svencelės salos“, dar kitaip vadinama vandens sporto mėgėjų meka, plėtra. Iki 2023 m. kadaise buvusioje ančių auginimo fermoje planuojama realizuoti vienintelį Lietuvoje miestą ant vandens – pilnai išplėtoti vandens kanalų sistemą, baigti 3 salų ir uosto statybas.

Neseniai teritorijoje baigtas „Svencelės salų“ pirmasis plėtros etapas: pastatyti 33 A+ klasės gyvenamieji namai, kurių plotas siekia nuo 45 iki 160 kv. m. Taip pat išvystyta inžinerinė infrastruktūra: pastatytas tiltas, įrengti pėsčiųjų takeliai, išplėtota vandens kanalų sistema, iškastos krantinės, įrengtas vandentiekis ir nuotekų tinklai, suformuotas įplaukos kanalas. Investicijos į šį projekto etapą siekė apie 7 mln. Eur.

Nauja NT era Lietuvoje

Didžiausias projekto „Svencelės salos“ išskirtinumas – naujai išplėtota vandens kanalų sistema. Planuojama, kad iš viso čia bus sumontuota apie 4 km krantinių.

Pasak projekto pardavimų atstovo, nekilnojamojo turto agentūros „Capital Turtas” brokerio Karolio Valentos, į Lietuvą ateina nauja, NT ant vandens, era. Pirkėjai „Svencelės salose“ įsigyja ne tik namą ar žemės sklypą, bet ir dalį krantinės, todėl turi galimybę savo katerius ir jachtas prišvartuoti prie pat jų, vos kelių metrų atstumu.

svanceles salos

„Kiekvienam gyventojui priklauso dalis vandens kanalo kartu su privačia vieta laivui uoste, o tai suteikia unikalią galimybę mėgautis didžiąja dalimi Lietuvos vidaus vandenų kelių. Svencelės salų vietovė ypatinga tuo, kad nuo jos su laivu ranka pasiekiami visi kurortai: Juodkrantė – 10 km; Pervalka – 13 km; Nida – 25 km; Ventė – 25 km; Klaipėda – 27 km. Tai reiškia, kad per 10 minučių galima atsidurti Juodkrantėje, per 20 minučių – Nidoje. Taip pat galima rinktis ir tokias kryptis kaip Mingės upę, Šilutę, Rusnę ar net Klaipėdos senamiestį“, – sako K.Valenta.

Greta kiekvieno namo – įrengtos specialios rozetės ir neužšąlantis lauko vandens čiaupas, kurie leidžia tinkamai pasirūpinti automobiliu, elektromobiliu ir laivų priežiūra.

Išdygs dar trys naujos salos

Šiandien jau yra pradėtas antrasis projekto „Svencelės salos“ plėtros etapas. Antruoju etapu planuojama pastatyti 32 A++ klasės vienbučius namus, kurių plotas sieks nuo 80 iki 134 kv. m. Didžiuosiuose namuose bus įrengti trys miegamieji, svetainė, virtuvė ir SPA zona su galimybe turėti sūkurinę vonią ant didžiulės stogo terasos. Pastarųjų plotai siekia nuo 75 iki 93 kv.m.

Greta įgyvendinamas ir kitas „Svencelės saloms“ priklausantis projektas – „Nendrių namai“, kuriuo pirkėjams norima pasiūlyti 21 vnt. kiek mažesnių ir pigesnių butų, kurių plotas sieks 40–41 kv. m. Kiekviename bute bus svetainė su miegamuoju ir lauko arba stogo terasa.

Kiekvienas namas turės po 2 automobilių stovėjimo vietas. Investicijos į antrąjį projekto plėtros etapą taip pat siekia apie 7 mln. Eur.

svanceles salos

2022 m. išvysime Svencelės uostą

Pasak K.Valentos, 2022 m. pavasarį „Svencelės salose“ planuojama atidaryti itin reikšmingą projektą – viešą Svencelės prieplauką – uostą, talpinantį apie 100 laivų. Iš viso iki 2023 m. ketinama baigti 4 salų statybas. Iš viso numatyta pastatyti 100 gyvenamųjų namų.

„Capital Turtas“ atstovo teigimu, teritorijoje iš viso planuojama pastatyti 4 tiltus. Visi tiltai bus skirtingi ir atrodys tarsi slenksčiai į skirtingas gyvenamąsias zonas, skirtų susisiekimui tarp salų. Teritorijoje suprojektuota apie 4 km pėsčiųjų ir 2,5 km dviračių takų.

„Tai bus šiuolaikiškas, modernus ir vienintelis Lietuvoje miestas ant vandens. „Svencelės salų“ teritorijoje taip pat atsiras maisto parduotuvės, restoranai, viešbučiai, mokyklos jėgos aitvarų mėgėjams, o galbūt – net vaikų darželis“, – teigia K.Valenta.

Projektas „Svencelės salos“ plėtojamas nuo 2008 metų.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video