Top Baneris

Gyventojai bus skatinami pasigaminti reikalingą elektros energiją

2017 rugsėjo 14 d.
Energetikos ministerijos nuotr.
Energetikos ministerijos nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vienu iš prioritetinių darbų Energetikos ministerija laiko mažosios energetikos, orientuotos į elektros energiją gaminančius vartotojus, plėtrą. Šiuo metu įgyvendinamos priemonės, kurios skatins gyventojus savo namuose įsirengti atsinaujinančius energijos išteklius naudojančias elektrines ir patiems pasigaminti reikalingą elektros energiją. Ateityje bus siekiama, kad ne tik individualių namų, bet ir daugiabučių gyventojai galėtų nesunkiai tapti gaminančiais vartotojais.

Vartotojų, kurie patys patogiai pasigamina elektros energiją savo poreikiams, skaičius sparčiai auga tiek Europos Sąjungoje, tiek visame pasaulyje. Tokie vartotojai ne tik gali sumažinti savo išlaidas už elektros energiją, bet ir prisideda prie aplinkos tausojimo, nes elektrą pasigamina iš atsinaujinančių elektros šaltinių – saulės, vėjo, biomasės ir kt.

Nuo šių metų lapkričio įsigalios teisės aktų pakeitimai, kurie smarkiai sumažins administracinę naštą ir palengvins galimybes tapti gaminančiais vartotojais. Nuo šiol gauti leidimus ir įsirengti nedidelės galios saulės elektrines namuose užtruks nebe penkis–šešis mėnesius, o keturias–penkias savaites. Kol kas įgyvendinamos priemonės yra orientuotos į individualius namų ūkius.

Šiuo metu vykdoma viešoji konsultacija, kuria siekiama nustatyti pagrindinius veiksnius ir aplinkybes, paskatinsiančias daugiabučių gyventojus tapti gaminančiais vartotojais. Viešosios konsultacijos tikslas – parengti realiai veikiančio gaminančių vartotojų daugiabučiuose namuose modelio gaires. Konsultacijos metu bus identifikuota, kokie sunkumai šiuo metu kyla daugiabučių pastatų gyventojams (ar jų grupėms) tapti gaminančiais vartotojais ir kokios priemonės padėtų jų išvengti.

Susistemintos nuomonės ir pasiūlymai, įvertinus jų įgyvendinimo galimybes ir teikiamą naudą, taps daugiabučių namų gyventojų skatinimo tapti gaminančiais vartotojais modelio principais. Taip bus prisidedama prie Vyriausybės programos tikslų dėl gaminančių vartotojų skaičiaus didinimo įgyvendinimo.

Išskirtos dvi viešosios konsultacijos – interviu ciklo – tikslinės grupės. Pirmoji – daugiabučių gyventojų grupės – potencialūs gaminantys vartotojai (daugiabučių namų savininkų bendrijos bei jas ir kitas daugiabučių namų bendruomenes aptarnaujantys daugiabučių pastatų administratoriai). Antroji – kitos suinteresuotos šalys ir potencialūs paslaugų teikėjai.

Viešosios konsultacijos rezultatai bus aktualūs tiek Energetikos ir Aplinkos ministerijoms, savivaldybėms, tiek daugiabučių namų gyventojams.

Dėl papildomos informacijos galima kreiptis į Administravimo ir bendrųjų reikalų skyriaus vyr. specialistą Andrių Jovaišą, tel. 8 706 64870, el. p. andrius.jovaisa@enmin.lt


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video