Top Baneris

Gyventojai apie Vilniaus oro uosto tako rekonstrukciją žino per mažai

2017 sausio 3 d.
Vilniaus oro uosto nuotr.
Vilniaus oro uosto nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus oro uostas kruopščiai ruošiasi orlaivių kilimo ir tūpimo tako (KTT) rekonstrukcijai, kuri vyks šių metų vasarą – nuo liepos 14 d. iki rugpjūčio 18 d. Lietuvos oro uostų užsakymu rinkos tyrimų bendrovė „Spinter“ 2016 m. lapkričio mėnesį atliko gyventojų apklausą, iš kurios paaiškėjo, kad apie rekonstrukciją žmonės žino, tačiau tik nedidelė dalis jų turi visą reikiamą informaciją.

Tyrimo duomenimis, apie planuojamą KTT rekonstrukciją teigė informacijos turintys 57 proc. tyrimo dalyvių, iš kurių 15 proc. žino projekto detales, o 42 proc. yra tiesiog girdėję patį faktą.

„Apie šią rekonstrukciją pradėjome kalbėti beveik prieš dvejus metus. Faktas, kad apie rekonstrukciją bent kažką yra girdėję daugiau nei pusė apklaustųjų rodo, kad judame gera linkme, pasiekdami ne tik didžiųjų šalies miestų gyventojus, bet ir įvairius Lietuvos regionus. Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcija – vienas svarbiausių šių metų projektų, tad artimiausiais mėnesiais skirsime dar daugiau dėmesio komunikacijai. Sieksime, kad kuo daugiau šalies gyventojų žinotų teisingą informaciją apie rekonstrukciją, o keleiviai iš anksto galėtų tinkamai susiplanuoti savo keliones“, – sakė Lietuvos oro uostų tinklo vadovas Donatas Voveris.

Nors apie KTT rekonstrukciją yra girdėję daugiau nei pusė šalies gyventojų, apklausa parodė, kad projekto detales žino tik kas penktas respondentas. Teisingą rekonstrukcijos pradžios datą – 2017 m. liepos 14 d. – nurodė ketvirtadalis (23 proc.) visų dalyvių, iš kurių daugiausia – didmiesčiuose gyvenančios moterys.

Toks pat skaičius apklaustųjų teisingai įvardijo rekonstrukcijos priežastis – takas ilgai nerekonstruotas, techniškai nusidėvėjęs, artėjantis prie avarinės būklės. D. Voveris akcentavo, kad paskutinį kartą takas rekonstruotas prieš 20 metų, tad rekonstrukcija yra būtina – tik tokiu būdu įmanoma užtikrinti skrydžių saugą.

Vilniaus oro uosto veikla nuo liepos 14 d. bus visiškai sustabdyta 35 dienoms. Rekonstrukcijos metu nebus vykdomi skrydžiai nei į Vilniaus oro uostą, nei iš jo, o dauguma reisų bus nukreipiami į Kauno oro uostą.

Atliktas tyrimas parodė, kad dauguma gyventojų pritaria pasirinktam rekonstrukcijos būdui visiškai uždaryti oro uostą 35 dienoms – taip teigė 77 proc. apklaustųjų. Iš jų 45 proc. teigė, kad geriau vieną kartą uždaryti taką ir iš esmės jį sutvarkyti nei ilgą laiką remontuoti trikdant lėktuvų tvarkaraščius, o likę 32 proc. dalyvių įsitikinę, kad svarbiausia yra užtikrinti skrydžių saugą.

Tyrimo duomenimis, KTT rekonstrukcija daugumai gyventojų nesukels didelių nepatogumų. Tokios nuomonės laikėsi net 79 proc. apklaustųjų, iš kurių 2 proc. teigė, kad rekonstrukcija sukels tik šiokių tokių nepatogumų, kai likusiems 57 proc. nesukels jokių.

Lietuvos oro uostų nuotr.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video