Gyvenant atokiai neįmanoma neužmegzti dialogo su gamta. Netgi atvirkščiai – pasirinkę gyventi „žemės pakraštyje“ turi ypatingą santykį su aplinka. Pažvelkite į šiuos įspūdingus namus, pakibusius ant uolų krašto, žvelgiančius į jūrą ar akmenuotus paviršius.
„Alpine Shelter Skuta“, autoriai „OFIS Architects“
Vos 12 kv. m namelis uolėtose Slovėnijos Kamniko Alpių viršukalnėse atrodo įspūdingai. Šį surenkamą pastatą, malūnsparniu atskraidintą ant kalno, suprojektavo „OFIS Architects“ kartu su studentais iš Harvardo universiteto.
„Bivacco Brédy“, autoriai „BCW Collective“
Studijos „BCW Collective“ suprojektuotas namas, pastatytas ant uolų Vertosano slėnyje Italijoje – tikras desertas kalnų gerbėjams ir tiems, kurie pasiilgo kitokio gyvenimo. Namelis buvo suprojektuotas taip, kad būtų funkcionalus, lankstus ir nekenktų natūraliai aplinkai.
„Cliff House“, autoriai „Modscape“
Kol kas tai tik projektas, kurį studija sukūrė klientams, norėjusiems pastato visiškai ekstremalioje vietoje. Jei namas būtų pastatytas, jis būtų penkių aukštų ir iš jo atsivertų nepakartojami vaizdai į vandenyną.
„House on the Cliff“, autoriai „GilBartolomé Architects“

„GilBartolomé Architects“ studija suprojektavo stulbinamą namą tikrai sudėtingoje vietoje. Jis pastatytas Ispanijoje, Andalūzijos pakrantėje, kur kalvos šlaitas yra su 42 laipsnių nuolydžiu. Žiūrint į dramatišką pastato išvaizdą gali atvipti žandikaulis.
Kaip atsiliepia patys projekto autoriai, „tai buvo darbas su itin mažu biudžetu, sudėtingoje vietoje ir ambicingomis tiek užsakovo, tiek architekto idėjomis“. Visgi rezultatas vertas aukštų ambicijų.
„Patio House“, autoriai „OOAK“
Tai Karpate, Graikijoje esantis pastatas, suprojektuotas Johano Annerhedo, Marios Papafigou ir Marie Kojzar iš „OOAK Architects“. Vasaros namai šeimai su vaikais įsitaisę ant tekstūruotų uolų, iš kurių atsiveria vaizdas į Egėjo jūrą. Šis projektas suplanuotas taip, kad atrodytų subtiliai gamtos apsuptyje.
Parengta pagal architecturaldigest.com ir https://www.archdaily.com/ informaciją.