Gyvenimas išmaniuose namuose: ateities technologijos dabartyje

Gyvenimas išmaniuose namuose: ateities technologijos dabartyje

abb white paper earth fault protection smart home protingi namai

Gyvenimas išmaniuose namuose: ateities technologijos dabartyje

abb kazkas

Dinamiškame pasaulyje beveik viskas, ką darome, yra susiję su technologijomis. Mūsų namai – ne išimtis. Technologinė pažanga leidžia kontroliuoti bemaž visas mūsų veiklas: pradedant išmaniaisiais telefonais su šimtais funkcijų, baigiant išmaniosios virtuvės įranga, kuri automatiškai gamina skanų maistą.

Yra daugybė priežasčių pamėgti išmaniuosius namus:

Pirma, juose daug patogiau gyventi. Pasikvietus draugus kartu žiūrėti filmą, tereikia bakstelėti ekraną – užgęsta šviesos ir sukuriama tobula kino teatro aplinka. Saulėtą vasaros dieną sistema gali nuleisti žaliuzes ir palaikyti namuose vėsą. Na, o jei negalėsite rasti savo išmaniojo telefono, pakaks ištarti „Alexa” arba „labas, „Google” ir jis atsilieps. Be to, pamatysite, kaip keičiasi jo aplinka, prisitaikydama prie jūsų nuotaikos.

Antra, kai išeinate, išmanieji namai automatiškai išjungia visas šviesas, prietaisus ir sumažina namų temperatūrą, kad būstas būtų ekonomiškesnis. Dar daugiau – išmanieji namai leidžia kurti tvaresnį gyvenimą: kadangi išjungiami nenaudojami prietaisai ir įrenginiai, kuriuos neretai pamirštame išjungti išeidami iš namų, todėl prisidedate prie ekologiškos aplinkos puoselėjimo.

Trečia, dėl judesio detektorių išmanieji namai yra saugesni, nes, kam nors per arti prisiartinus prie namo, įsijungia pavojaus signalas. Išmanieji jutikliai užtikrina, kad namiškių nežadins netikras pavojaus signalas dėl, pavyzdžiui, vaikštinėjančios kaimynų katės. Be to, norint pasisveikinti su svečiais visai nebūtina būti namuose. Atėjus svečiui ar kurjeriui, durų sistema įspės jus per išmaniojo telefono programėlę, kad ir kur būtumėte, o jūs galėsite pabendrauti su atvykėliu.

wellcome2
knx abb smart home
smart home abb

Per pastaruosius penkerius metus išmaniųjų namų technologijos gerokai patobulėjo. ABB sprendimai „ABB free@home®” ir „ABB-Welcome” leidžia būti šios srities lyderiais. Kiekvienas šių sprendimų namų savininkams teikia naudą. Abu sprendimai apima visą namą, nuo pat įėjimo iki garažo ir atvirkščiai. Išmanieji sprendimai leidžia palengvinti gyvenimą – namas tampa patogesnis, saugesnis ir išmanesnis, taip pat nuolat taupoma.

 

Išmanumas – visame būste

Namų gyvenimas prasideda nuo įėjimo su ABB-Welcome. Ši įėjimo sistema gali būti valdoma iš namų bei nuotoliniu būdu. Garso ir vaizdo technologijos leidžia gyventojams atpažinti svečią ir jį įleisti vienu bakstelėjimu planšetės ekrane, o įsibrovimo atveju – aktyvinti namų apsaugos sistemą. Daugeliui tai yra patirties su išmaniaisiais namais pradžia. Tai puikus startas, suteikiantis galimybę integruoti gerokai daugiau funkcijų.

Viena įdomiausių ABB išmaniųjų namų siūlomų pažangos sričių – free@home. „Ši sistema leidžia namus valdyti kaip esate įpratę  – jungikliais, arba dar patogiau: per išmanųjį telefoną, planšetę, kompiuterį ar balsu. Dar gulint lovoje, vos palietus mygtuką pasikels žaliuzės, vonioje užsidegs šviesa, o virtuvėje įsijungs radijas.”, – apie išmaniosios sistemos privalumus pasakoja energetikos ir automatikos technologijų kompanijos ABB atstovas Lietuvoje Marjan Sadocha.

Prisitaiko pagal kiekvieno poreikius

M. Sadocha atkreipia dėmesį, kad lankstumas yra vienas svarbiausių šios sistemos išskirtinumų, todėl „ABB free@home” sukurta taip, kad šias jos funkcijas būtų galima naudoti individualiai arba kartu su kitomis. Valdymo skydeliu, planšete, išmaniuoju telefonu, išmaniuoju laikrodžiu ar „Amazon” „Alexa” ir „Google Assistant” priemonėmis namų savininkai gali valdyti daugiau nei 65 funkcijas.

„Pasiektas naujas patogumo ir valdymo lygmuo, kai šviesą, garsą, temperatūrą bei daug kitų funkcijų galima valdyti balsu. Be galimybės prijungti buitinius prietaisus, pavyzdžiui, nustatyti kavos aparato įsijungimo laiką, galima patikrinti, ar uždarytos šaldytuvo durelės, ir įsitikinti, kad išeinant iš namų buvo išjungta orkaitė”, – kalba M. Sadocha.

ABB atstovo teigimu, viena išmaniausių šios sistemos funkcijų – geozonavimas. Namas ir išmanusis telefonas yra sujungti GPS ryšiu, todėl jūsų namas gali nustatyti, kai artėjate prie jo. Išmanieji namai gali pakelti vartus, įjungti važiuojamosios dalies šviesas ir perjungti šildymą arba vėsinimą pagal jūsų nustatytą temperatūrą.

abb smart home

Energijos taupymas – tai dar viena naudos sritis. „Žinome, kad, pavyzdžiui, sumažinus vidutinę kambario temperatūrą vos 1º C, galima sutaupyti 6 % šildymo išlaidų. Faktiniai skaičiai priklauso nuo namo dydžio ir kitų veiksnių. Visiškas šildymo arba vėsinimo funkcijų išjungimas gali brangiai kainuoti, todėl, turint galimybę automatizuoti budėjimo režimo temperatūrą, iš tiesų galima sutaupyti. Kadangi visas namų funkcijas galima valdyti automatiškai (pagal grafiką, temperatūrą ar žmonių judėjimą) arba ranka palietus mygtuką, naudojama energija daug tiksliau pritaikoma esamiems poreikiams”, – pabrėžia ABB atstovas.

Ateities išmanieji namai, tiesą sakant, yra šiandienos išmanieji namai – intuityvi vieta, pasižyminti optimaliu efektyvumu bei patogumu ir kurianti sveikesnį ir laimingesnį gyvenimo būdą.


abb smart home

 

handshake PARTNERIO TURINYS

Temos: ABB, išmanūs namai, smart home

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai