Top Baneris

Gruntų stiprinimas – pažangi technologija, taupanti kaštus!

2022 kovo 5 d.
gruntu stiprinimas
Bendrovės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Kas įprastai daroma, norint įrengti kelią ar aikštelę, o gruntai labai prasti? Tikėtina, kad didžioji dauguma pagalvoja apie prasto sluoksnio nukasimą ir užpylimą geru gruntu, o tai, dažnu atveju, nenumatytai išaugina projekto biudžetą. UAB Mosas komanda jaučia pareigą dar kartą priminti ir/ar supažindinti su daug metų veikiančia alternatyva – grunto stiprinimu panaudojant geotinklus.

Tema ganėtinai plati ir apimanti gausybę faktorių į kuriuos gilinamasi kiekvieną kartą atskirai, bet pabandysime supaprastinti iki keletos paprastų, kainas ir rezultatus apimančių sprendimų:

Priimkime, kad kelio / aikštelės pagrindas yra silpnas molis, kurio sutankinimo vertė yra Ev2>20 MPa, o šalčiui atsparaus / nejautraus sluoksnio sutankinimas reikalingas Ev2>100 MPa (įprastinė reikalaujama vertė, pagal kelių projektavimo taisykles, mažo intensyvumo keliams):

mosas 2

Sprendimus atsisiųsti galite čia:

Pastabos:

  • Smėlio kaina vertinta su atvežimu Vilniaus mieste, užsakant min. 15 m3 – 200 € su pvm. Gauname 11 €/m3 + pvm kainą, t.y. 1 cm / m2 smėlio kaina – 0.11 € + pvm.
  • Mazguose nepateikiami virš šalčiui atsparaus / šalčiui nejautraus sluoksnio (smėlio), įrengiami kiti sluoksniai – skalda, pasluoksniai, dangos ir t.t.
  • Mazguose nurodytose kainose nėra vertinami sutaupomi kaštai dėl mažesnio žemės darbų kiekio, trumpesnio įrengimo laiko, sutrumpinamo technikos nuomos laiko ir kt.
  • Sluoksnių storiai ir geotinklų tipai parinkti atliekant stiprių skaičiavimus su atitinkama programine įranga.
  • Panaudojant 0/16 arba 0/32 smėlio – žvyro mišinį vietoje smėlio gaunamos 15-25 % didesnės stiprumo charakteristikos, bei sluoksniai papildomai mažėja 20-30 %.

Kaip veikia geotinklai ir kodėl jų panaudojimas atneša visapusišką naudą?

mosas 3

Aukščiau pateiktoje iliustracijoje akcentuojamas PREMIUM sprendime nurodyto triašio (trikampėmis akutėmis) geotinklo veikimas:

mosas 4

ECO ir STANDART sprendimuose naudojami dviašiai (keturkampėmis akutėmis) liejimo principu (ekstrūdiniai) pagaminti vientisi geotinklai:

mosas 5

Geotinklo gamybos būdas, standumas ir struktūra yra viena iš svarbiausių savybių, apibrėžiančių geotinklo suteikiamą naudą (pažengusiems skaitytojams – taip, svarbiausia tikrai ne tempiamasis stipris!). Tai patvirtina gausybė atliktų bandymų, vieną iš jų galite rasti čia.

Dažniausiai prastas pagrindų paruošimas ilgainiui atsispindi ir dangose:

Geotinklo tipas taip pat apibrėžia ir dangų ilgaamžiškumą, kurį galime išreikšti ilgainiui galimai atsirandančių deformacijų – provėžų gyliu (bandymai atliekami be dangų – asfalto, trinkelių ir/ar kt.):

Kontrolinis bandymas („Sprendimas iškasti ir pakeisti geru gruntu“):

mosas 8

Sprendimai ECO bei STANDART, panaudojant dviašius geotinklus:

mosas 9

Sprendimas PREMIUM, panaudojant naujausios kartos triašį geotinklą:

mosas 10

*apie iliustracijose nurodytų provėžų matavimo metodiką, apkrovas ir kitas bandymo detales skaityti plačiau galite paspaudę čia.

Apibendrinant, geotinklų panaudojimas leidžia ne tik sutaupyti pinigų, bet ir prailginti dangų tarnavimo laiką, bei maksimaliai sumažinti galimas deformacijas. Geotinklai gali būti naudojami ir ne ant silpnų gruntų, norint prailginti tarnavimo laiką arba suploninti sluoksnius.

Esant poreikiui, UAB Mosas komanda pasiruošus atlikti Jūsų projekto situacijos vertinimą ir pačių optimaliausių, skaičiavimas ir ilgamete patirtimi paremtų sprendimų parinkimą.

Susisiekime: info@mosas.lt / tel. +370 653 75525

kranas

Svarbiausios statybų, NT, inžinerijos naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="7"]

 

handshake PARTNERIO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video