Top Baneris

Grindų apvadai. Ką būtina žinoti prieš įsigyjant?

2022 gegužės 25 d.
Different Sizes of Skirting Board for your home
Pasidalykite straipsniu

Apvadai grindims būna reikalingi tada, kai jos namuose jau yra paklotos. Jie pasitarnauja tam, kad paslėptų tarp sienų ir grindų atsiradusius bei negražiai atrodančius ryškius tarpus. Tačiau nereikia manyti, jog parinkti tinkamus grindų apvadus yra labai lengva užduotis. Jei pasirinksite netikusius apvadus, tada tikrai sugadinsite bendrą viso interjero vaizdą. Tad aptarsime kai kuriuos bendrus dalykus, apie kuriuos verta žinoti prieš nusprendžiant įsigyti namams pačius tinkamiausius grindų apvadus.

Kokios medžiagos būna naudojamos grindų apvadų gamyboje?

Grindų apvadai yra skirtingų rūšių, nes būna pritaikyti atskirų tipų grindims. Vieni apvadai būna mediniai, jie gaminami iš ąžuolo, maumedžio, pušies ar graikinio riešutmedžio. Juos vertina už patvarumą ir gebėjimą ilgai išsaugoti pirminę išvaizdą. O faneriniai apvadai dažniausiai yra gaminami iš spygliuočių medienos. Jie kainuoja pigiau už medinius, tačiau nėra atsparūs drėgmei ir temperatūrų kaitai.

Populiariausieji tarp apvadų už savo paprastumą yra plastikiniai. Juos galima naudoti visur ir ant įvairiausių paviršių. Jie nebijo drėgmės, jų spalvinė gama labai plati. Kita vertus, jei jūsų namuose grindų danga yra prabangi, pagaminta iš vertingos medienos rūšies, tada plastikiniai apvadai tikrai sugadins bendrą patalpų vaizdą.

Ką reikėtų žinoti apie grindų apvadų derinimo būdus bendrame kambario interjere?

Pačiu tinkamiausias variantu, anot dizaino specialistų, būna tas, kai grindų apvadai yra priderinami prie sienų ir durų. Tada durys vizualiai tarsi ištirpsta ir neišsiskiria iš aplinkos. O pagrindinis dėmesys atitenka baldams. Kitas galimas variantas yra tas, kai apvadai derinami prie sienų, o durys – prie grindų. Tada išryškėja durys, o grindų apvadai tarsi išnyksta. Tada patalpų erdvė vizualiai susiskaido ir tarsi sumažėja.

Yra ir trečias variantas, kai tiek grindys, tiek durys, tiek plytelių apvadai yra vienodos spalvos. Jei šiuo atveju kambarį rėmintų baltos sienos, tada jis tarsi pažemėtų. Kai grindys, jų apvadai ir durys būna tamsios spalvos, o sienos šviesios, tai laikoma tikrai harmoningu spalvų suderinimu. Kita vertus, dėl skonio nesiginčijama, todėl paskutinio sprendimo variantas priklauso pačiam patalpų savininkui.

pastatas

Svarbiausios architektūros, interjero ir paveldo naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="8"]

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video