Top Baneris

„Grindoje“ Žaliojo tilto skulptūros neliks

2016 gegužės 18 d.
vilnius.lt nuotr.
vilnius.lt nuotr.

Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus susitikime su kultūros ministru Šarūnu Biručiu aptarti Žaliojo tilto skulptūrų saugojimo ir teisinės apsaugos klausimai.

Artimiausiu metu planuojama sudaryti darbo grupę, kuri parengtų skulptūrų saugojimo ir eksponavimo sąlygas. Meras pabrėžė, kas šiose sąlygose būtina numatyti, kad skulptūros nebūtų garbinimo objektas, tačiau jos galėtų būti eksponuojamos, stovėtų tam tinkamoje, saugioje vietoje.

„Šiandien neturime jokio pagrindo skubėti šiuo klausimu. Kartu su Kultūros ministerija subursime ekspertų grupę, kuri paruoš skulptūrų saugojimo ir eksponavimo sąlygas“, – sakė R. Šimašius.

Kultūros ministras sprendimą dėl skulptūrų teisinės apsaugos turėtų paskelbti birželio pradžioje.

Daugiau nei 60 metų ant tilto stovėjusios skulptūros buvo demontuotos pernai liepą dėl jų avarinės būklės. Šiuo metu skulptūros saugomos savivaldybės kontroliuojamos bendrovės „Grinda“ aikštelėje.

Susitikime taip pat aptartos paminklo dr. J. Basanavičiui statybų procesas, Senamiesčio agentūros, vykdančios UNESCO rekomendacijas dėl Senamiesčio apsaugos, įsipareigojimai, Kalnų parko turto perdavimo ir priežiūros eiga.

skulpturos susitikimas

Sauliaus Žiūros nuotr.

Komentarai