Top Baneris

„Grinda“ už 18 mln. eurų rekonstravo lietaus nuotekų sistemą Vilniuje

2023 gegužės 18 d.
20210706 120824
A. Strumilos/BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Sostinės gatves prižiūrinti savivaldybės įmonė „Grinda“ baigė Šeškinės, Pašilaičių ir Fabijoniškių mikrorajonų lietaus nuotekų rekonstrukciją ir vandens talpyklos vietoje Žvėryne įrengė poilsio zoną.

Projektas kainavo apie 18 mln. eurų, jis įgyvendintas per dvejus metus. Anot Vilniaus mero Valdo Benkunsko, nuo šiol Vilniuje per liūtis nebebus užtvindytos gatvės, kaip būdavo anksčiau.  

„Jeigu prisimintume, kas buvo prieš 5–7 metus Vilniaus centre per vasaros liūtis, kaip plaukdavo mūsų visos gatvės ir dažnai vilniečiai juokaudami baidares net nusitempdavo, pripučiamas valtis, tai iš esmės su šituo „Grindos“ įgyvendintu projektu tokie cirkai Vilniuj baigsis“, – projekto pristatymo metu žurnalistams teigė Vilniaus meras.  

Per liūtis Vilniuje dažnai būdavo užliejama Žvėryną ir Viršuliškes jungianti T. Narbuto gatvė bei Saltoniškių transporto žiedas.    

Pasak V. Benkunsko, nutiesta daugiau negu trys kilometrai didelio diametro magistralinių lietaus surinkimo vamzdžių.  

„Grindos“ generalinis direktorius Andrius Griškevičius teigė, kad vanduo vamzdžiais tekės panašiu greičiu, kaip Vilnelės upė. 

„Vidutiniškai čia tekės nuotekų srautas apie 9 tūkst. litrų per sekundę, kas yra Vilnelės upėje vidutinė tėkmė. Visos nuotekos yra sugaudomos, išvalomos pagal normatyvus ir išleidžiamos į akumuliacinį tvenkinį (…) Būtent tas akumuliacinis tvenkinys dirbs pikų suvaldymui, momentiškai, greitai iškritusių kritulių“, – sakė A. Griškevičius.

Aplink talpyklą įrengti pėsčiųjų takai, vaikų žaidimo aikštelė, poilsio zona. 

„Turim puikų pėsčiųjų taką prie telkinio, kuriame galime leisti laisvalaikį, yra sutvarkyta aplinka, yra naudotos tvarios medžiagos. Iš esmės tai ne tik infrastruktūrinis, bet ir Vilniaus miesto erdves papuošiantis objektas“, – teigė V. Benkunskas.

BNS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video