Top Baneris

Griežtinami reikalavimai elektros kabelių gamintojams ir pardavėjams

2016 liepos 21 d.
pixabay.com nuotr.
pixabay.com nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Projektuojant ir renkantis elektros instaliacijos įrangą, ypatingas dėmesys turi būti skiriamas elektros kabeliams. Jie turi atitikti kokybės standartus ir parinkti atsižvelgiant į jų degumo klases.

Tinkamas elektros kabelių parinkimas reikalauja ypatingos projektuotojų ir montuotojų atsakomybės ir atidumo, kadangi ne visi kabeliai, kurie patenka į Lietuvos rinką, atitinka kokybės standartus ir yra saugūs naudoti vertinant jų matmenis, medžiagas, iš kurių jie pagaminti, mūsų klimato sąlygas, įspėja Valstybinė energetikos inspekcija (VEI) prie Energetikos ministerijos.

Renkantis kabelius, būtina vadovautis šiemet pavirtinto Elektrotechnikos gaminių saugos techninio reglamento nuostatomis. Šiame standarte nustatyti į mūsų šalies rinką tiekiamų elektrotechnikos gaminių svarbiausi saugos reikalavimai, CE ženklo naudojimo ypatumai. Atkreiptinas dėmesys, kad CE ženklu žymimi kabeliai tai – jų gamintojo patvirtinimas, kad jie atitinka keliamus reikalavimus ir yra saugūs naudoti.

Kitas svarbus aspektas – atsižvelgti į elektros sistemos įrangos techninius kriterijus, degumo klases, nurodytas Elektros linijų ir instaliacijos įrengimo taisyklių 1 priedo 6 lentelėje. Minėtose taisyklėse nurodyti pagrindiniai reikalavimai, kokių degumo klasių elektros kabeliai turi būti naudojami. Degumo klasės nustatytos atsižvelgiant į Europos elektrotechnikos standartizacijos komiteto parengtą standartą Cenelec EN 50575:2014 – Galios, valdymo ir ryšių kabeliai. Bendrosios paskirties statybos darbuose naudojami kabeliai, kuriems keliami reakcijos į ugnį reikalavimai.

Kadangi šiuo metu rinkoje yra kabelių, kurie neatitinka standartų ir nėra saugūs, nuo 2016 metų birželio 10 dienos iki 2017 metų liepos 1 dienos kabelių gamintojams nustatytas pereinamasis periodas, per kurį privaloma nustatyti kabelių degumo klases. Vertinimas bus atliekamas pagal standarte Cenelec EN 50575:2014 nurodytus reikalavimus. Nuo 2017 metų liepos 1 dienos į šalies rinką negalės būti tiekiami kabeliai be degumo klasių.

VEI inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video