Įgyvendinant pastato projektą nuo idėjinių eskizų iki jo užbaigimo dienos ir architektai, ir inžinieriai, ir projekto vykdytojai susiduria su daugybe iššūkių. Vienas didžiausių – per kuo trumpesnį laiką pastatyti kuo kokybiškesnį statinį. Šį iššūkį padeda įveikti aiškiai apibrėžtas statybų grafikas, modernios technologijos, naudojamos medžiagos ir profesionalūs darbininkai. Norėdama statybas vykdyti dar sparčiau, sykiu užtikrinti ir kokybę, suomių įmonė „Peikko“ jau beveik 30 metų siūlo išskirtinį spendimą – DELTABEAM® kompozitines sijas. Greitai montuojamos ir pritaikomos prie bet kokių architektūrinių sprendimų sijos šiuo metu naudojamos visame pasaulyje (ypač Europoje, Šiaurės Amerikoje ir Azijoje), o norint užtikrinti jų gamybos pajėgumus Kaune atidaryta nauja gamykla, kurioje gaminamos tik DELTABEAM® sijos.
Laisvė architekto sprendimams
Viena svarbiausių šių sijų ypatybių – galimybė realizuoti įmantriausias architekto idėjas. Norint formuoti išskirtines fasadų formas, kreives ar konsoles, naudojami iš anksto pagal individualų užsakymą pagaminti ir prie sijų pritvirtinti liktiniai klojiniai ar specialūs elementai.
Taip pat pasirinkus DELTABEAM® kompozitines sijas galima sukurti atviras erdves su dideliais atstumais tarp kolonų. „Maksimalus atstumas tarp kolonų gali būti iki 16 metrų, o tai suteikia galimybę pasitelkti išskirtinius interjero sprendimus, kuriamos erdvės gali būti laisvai transformuojamos iš mažesnių ir uždarų į dideles bei visiškai atviras“, – teigia UAB „Peikko Lietuva“ direktorius Paulius Bulota.
Dėl itin plačių atvirų erdvių kūrimo ir išskirtinių formų fasadų projektavimo galimybių DELTABEAM® sijas savo projektams renkasi tokios pasaulyje puikiai žinomos architektūros studijos kaip „Henning Larsen Architects“, „BIG (Bjarke Ingels Group) Architects“, 3XN, C. F. Møller.

Daugiau erdvės mažesnėmis sąnaudomis
Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad DELTABEAM® sijų naudojimas pastato projekte svarbus ir ekonominiu aspektu. „Projektuojant statinį teritorijoje, kurioje yra ribojamas aukštingumas, dėl DELTABEAM® kompozitinių sijų galima statyti vienu ar keliais aukštais daugiau dėl plonesnės perdangų konstrukcijos. Arba sumažinti pastato aukštingumą, taip taupant ir išlaidas medžiagoms, ir statybų trukmę“, – apie ekonominius privalumus pasakojo P. Bulota.
DELTABEAM® elementų mažas aukštis ne tik turi įtakos viso statinio aukštingumui, bet ir dėl savo konstrukcijos palengvina inžinerinių tinklų įrengimą. Taip pat dėl lengvo montavimo paprasčiau užtikrinti statybos darbų kokybę ir ilgaamžiškumą.
Dėl visų šių savybių DELTABEAM® sijos gali būti naudojamos įvairiausios paskirties pastatams – gydymo ir mokymo įstaigoms, biurų pastatams, daugiabučiams gyvenamiesiems namams, viešbučiams, daugiaaukštėms automobilių stovėjimo aikštelėms ir kitiems statiniams.

Dėmesys pastatų tvarumui
DELTABEAM® sijos gali būti naudojamos su įvairiausio tipo perdangomis – monolitinėmis, plieninių klojinių, „Filigran“ tipo, medžio. Vis dėlto geriausiai „Peikko“ gaminamų sijų pranašumai atsiskleidžia jas montuojant kartu su kiaurymėtosiomis surenkamojo gelžbetonio perdangos plokštėmis.

P. Bulota teigia, kad pasirinkus DELTABEAM® sijų ir surenkamojo gelžbetonio konstrukciją, ne tik geriausiai atsiskleidžia šių elementų ypatybės, bet ir užtikrinamas efektyvus statybos procesas bei pastato tvarumo rodikliai. „Įgyvendinant šį konstrukcinį sprendimą sijos su perdangomis montuojamos itin greitai, nelieka statybinių atliekų, užtikrinamas konstrukcijos lengvumas, reikalingi mažesni pamatai“, – paaiškino P. Bulota.
Taip pat naudojant „Peikko“ kompozitinį rėmą, kurį sudaro DELTABEAM® sijos ir kompozitinės kolonos, suteikiami papildomi balai sertifikuojant statinį pagal BREEAM ir LEED reikalavimus.

Plėtrai Lietuvoje – aukščiausi standartai
Rugsėjo 7 dieną Kaune atidaryta naujoji DELTABEAM® sijų gamykla įsikūrė prie 2014 metais atidarytos „Peikko“ plieninių konstrukcijų gamyklos Petrašiūnuose. Pagrindinis tikslas atidarant naująją gamyklą – padidinti įmonės kompozitinių sijų gamybos pajėgumus Europoje 30 procentų.
Planuojama, kad per savaitę 6000 kv. metrų ploto gamykloje bus pagaminama iki 250 sijų, kurios daugiausia bus gabenamos klientams Baltijos regione ir Skandinavijos šalyse. „Jau kurį laiką jautėme poreikį didinti gamybos pajėgumus, todėl džiaugiamės galėdami įgyvendinti dar vieną „Peikko“ investicinį projektą. Naujosios gamyklos atidarymas svarbus ne tik mums, bet ir mūsų klientams, nes produkciją galėsime gaminti dar efektyviau“, – mintimis dalijasi „Peikko Lietuva“ vadovas.
Į naujosios gamyklos statybas ir joje naudojamą įrangą investuota daugiau kaip 9 milijonai eurų. „Norėdami užtikrinti gaminių kokybę pasirinkome tik pačius aukščiausius standartus atitinkančius įrangos teikėjus iš Austrijos, Vokietijos, Danijos, Suomijos, Lenkijos, Jungtinių Amerikos Valstijų“, – vardija P. Bulota.

Suomijoje 1965 m. įkurta „Peikko“ įmonė Lietuvoje žinoma jau daugiau kaip 10 metų. Šiuo metu kompanija turi atstovybes 32 pasaulio valstybėse ir gamina produkciją 9 skirtingose pasaulio šalyse. Daugiau kaip 50 metų gelžbetonio jungčių sprendimų ir statybinių kompozitinių konstrukcijų srityje besispecializuojanti įmonė vadovaujasi šias principais – inovatyvumas, patikimumas, saugumas ir paprastumas.