Top Baneris

„Green Hall 2“: užbaigtas svarbiausias statybų etapas

2016 balandžio 11 d.
Pasidalykite straipsniu

Vilniuje virš būsimojo „Green Hall 2“ verslo centro iškilo sudėtingiausio statybų etapo darbų pabaigtuvių vainikas – baigtas 8.800 kv. m ploto upės vingį atkartojančio pastato karkasas ir iškeltos stogo konstrukcijos. Planuojama, kad nuomininkai į žaliausią Lietuvoje biurų pastatą galės įsikelti jau šių metų pabaigoje.

Šiuo metu „Green Hall 2“ pastate jau įrengiamos vidaus inžinierinės sistemos, vykdomi elektros instaliacijos darbai. Biurų centro išorėje montuojamas vidinis dvigubo fasado sluoksnis, ruošiamasi stogo, kuris, architektų sumanymu, taps penktuoju pastato fasadu, montavimo darbams.

„Green Hall 2“ bus vienas iš vos kelių Lietuvoje esančių verslo centrų, kurio energetinius poreikius patenkins geoterminis šildymas. Po pastatu ir aplink jį buvo išgręžta 39 iki 100 metrų gylio gręžinių, suklota 6,4 kilometro geoterminės sistemos vamzdžių. Šaltuoju metų laiku ši sistema teiks visą pastatui reikalingą šilumą, o vasarą geoterminė energija bus naudojama „Green Hall 2“ vėsinti.

Aukščiausia pastato fasado dalis bus padengta veidrodiniu stiklu, kuriame atsispindės upė. Tam užsakomi didelių išmatavimų veidrodiniai stiklo paketai, kurių dalis bus lenkti keliomis kryptimis.

Į šiuolaikines „Green Hall 2“ pastato technologijas ir išskirtinę aplinką koncernas SBA investuos 17 mln. eurų. Projekto autoriai – Danijos architektų bendrovė „Arrows“.

green_hall_2

Patvirtintoje 7 aukštų verslo centro vidaus patalpų įrengimo koncepcijoje numatyta, kad kiekviename aukšte bus nuomojama apie 1000 kv. m ploto. Pagal projekto autorių sumanymą, optimalus kiekviename aukšte įsikursiančių įmonių skaičius galėtų siekti 1 arba 2, taip užtikrinant maksimalų pastate dirbsiančių žmonių komfortą.

„Šiuo metu aktyviai deramės su nuomininkais – tarp jų ir plėtrą planuojančios didžiosios Lietuvoje veikiančios bendrovės, ir mažesnės įmonės. Neturime tikslo būtinai visą pastatą išnuomoti vienam nuomininkui. Verslo centrą statome taip, kad mus pasirinktų kompanijos, didelį dėmesį skiriančios sveikesnei darbo aplinkai, gebančios įvertinti pažangias technologijas ir sprendinius“, – sako projektą plėtojančio koncerno SBA viceprezidentas Egidijus Valentinavičius.

Kartu su pirmuoju „Green Hall“ pastatu, kur įsikūręs „Barclays Global Services“ Lietuvos filialas ir kiti nuomininkai, antrasis verslo centras sudarys vientisą kvartalą. Tarp abiejų pastatų bus įrengtas vidinis kiemelis su sodu. Pastato viduryje bus įrengtas daugiau nei 10 metrų aukščio artriumas, iš kurio vienoje pusėje matysis senieji mediniai Žvėryno pastatai, kitoje pusėje – vidiniame kiemelyje esantis sodas.

Tarp „Green Hall“ pastatų ir „Forum Palace“ centro šiuo metu įrengiamas naujas dviračių takas – keičiama esama danga, įrengiamas apšvietimas, suprojektuoti saugūs dviračių užvažiavimo keliai bei laiptai.

green_hall_3

„Mūsų partneriai iš Danijos architektų bendrovės „Arrows“ itin didelė dėmesį skiria pastato tvarumui, jo įsiliejimui į gamtinę aplinką bei miesto infrastruktūrą. Norime, kad „Green Hall 2“ būtų žaliausias biurų pastatas Lietuvoje ne tik dėl naudojamų technologijų, bet ir dėl požiūrio į aplinką, todėl itin didelį dėmesį skiriame ekologiško susisiekimo galimybėms“, – pasakojo SBA koncerno viceprezidentas E. Valentinavičius.

„Green Hall 2“ pastato automobilių stovėjimo aikštelėje bus įrengtas neribotas skaičius dviračių saugojimo vietų su dušo kabinomis ir persirengimo patalpomis šalia, taip pat įrengta ir spartaus elektromobilių įkrovimo aikštelė.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video