Top Baneris

Granito danga Vienybės aikštėje – kelias į naują pradžią

2019 gruodžio 18 d.
Vienybės aikštė
Vienybės aikštė (Kosto Kajėno nuotr.)

UAB „GEVALDA“ 2019 metais atlikti darbai rekonstruojamoje Vienybės aikštėje reikšmingai papildys įmonės įgyvendintų projektų rinkinį ir įneš indėlį į Kauno istoriją. Masyviomis granito plokštėmis klojama aikštė kasdien vis labiau priartina naujo aikštės gyvavimo etapo pradžią.

Statybų bendrovė „GEVALDA“, atliekanti didelius inžinerinių tinklų, gatvių įrengimo ir aplinkos sutvarkymo darbus, granito plokštes rekonstruojamoje Vienybės aikštėje pradėjo kloti šių metų liepą. Įmonės vadovas Valdemaras Karlonas pasakojo, kad užduotis įrengti granito luitų laiptus ir plokščių dangą (projekto apimtis 10 000 m²) ant pusiau požeminės automobilių aikštelės stogo pareikalavo išties nemažai pastangų ir įgūdžių. „Mūsų tipiniai projektai yra didelės gamybinės arba sandėliavimo paskirties objektai, kuriuose atliekame pastato pagrindų, dangų ir lauko inžinerinių tinklų įrengimo darbus. Vienybės aikštė savo specifika yra kitoks objektas – jos danga yra užsakyta pagal specifinius architektūrinius sprendinius, darbai yra įvairūs savo pobūdžiu, sudėtingumu“, – aiškino įmonės vadovas. Jo teigimu, nuo pat projekto pradžios didžiausias iššūkis buvo įspūdingų matmenų ir svorio granito plokštės, transportuotos iš Portugalijos pagal individualų Kauno miesto savivaldybės užsakymą. Kiekviena 1200 x 1200 x 100 mm matmenų granito plokštė sveria apie 400 kg, todėl darbams atlikti buvo panaudota speciali montavimo technika. Kad būtų galima kuo sėkmingiau atlikti darbus, įmonės darbuotojai buvo konsultuoti ir apmokyti partnerių iš Norvegijos ir Italijos.

Ne mažiau įgūdžių ir kruopštumo pareikalavo specifiniai aikštės architektūriniai sprendiniai – lenktos betono konstrukcijų ir laiptų formos, dangoje atsispindintys dizaino elementai.

„Vienybės aikštė tikrai papuoš Kauną ir taps traukos vieta miesto centre. Manome, kad Kaunas tikrai galės didžiuotis ir pasigirti kitiems miestams, kad įgyvendino tokio aukšto lygio aikštės atnaujinimo projektą“, – projekto sėkme neabejojo įmonės vadovas.

Vienybės aikštės projektas reikšmingai papildys kitų „GEVALDOS“ įgyvendintų darbų sąrašą, sukauptą per beveik visą įmonės veiklos dešimtmetį ir spėjusį jai pelnyti klientų pasitikėjimą. Per savo veiklos metus įmonė įrengė inžinerinius lauko tinklus ir sutvarkė aplinką vilkikų centrui Šiauliuose (projekto apimtis 50 tūkst. m²), gamybos paskirties pastatui Guopstų kaime (projekto apimtis 120 tūkst. m²), administracinio ir sandėliavimo paskirties „Hegelmann Transporte“ pastatui (projekto apimtis 14 tūkst.m²), sandėliavimo paskirties pastatui Martinavos kaime (projekto apimtis 67 tūkst. m²) ir kt. UAB „GEVALDA“ prisidėjo ir prie transeuropinio tinklo kelio E67 („Via Baltica“) plėtros – įrengė beveik 8 km ilgio triukšmą slopinančius užtvarus.

Gevalda logo

RĖMĖJO TURINYS

Komentarai