Top Baneris

Geros žinios Vilniaus Pilaitės gyventojams: bus statomas vaikų darželis su baseinu (1)

2023 vasario 3 d.
Darželis su baseinu Pilaitėje
„Vilniaus vystymo kompanija“ vizualizacija
Pasidalykite straipsniu

  • Naują ugdymo įstaigą Pilaitėje galės lankyti iki 320 vaikų, jame bus įrengta 16 grupių.
  • Naujas Pilaitės darželis bus dviejų aukštų, daugiau kaip 3000 kv. m ploto.
  • Statyba galėtų prasidėti vasaros pradžioje.

Pilaitėje, itin sparčiai augančiame sostinės rajone, kurį renkasi vis daugiau jaunų šeimų, ruošiamasi statyti vaikų lopšelį-darželį. Numatoma, kad ugdymo įstaigą galės lankyti iki 320 vaikų, jame bus įrengta 16 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių. 

Projekto valdytoja „Vilniaus vystymo kompanija“ skelbia viešąjį konkursą rangos darbams – laukiama rangovų pasiūlymų Pilaitėje, Tolminkiemio g. 11A, pastatyti modernų vaikų darželį su nedideliu baseinu mažyliams. Darželis bus statomas dviem etapais: I etapu iškils ir bus įrengtas pastatas bei sutvarkytas sklypas, antru – baseinas su visa jam reikalinga technika. Parengtame projekte numatyti skvereliai, mažosios architektūros elementai, o greta esamos sporto aikštelės numatyta viešoji vaikų žaidimų erdvė, informuojama pranešime spaudai. 

„Ugdymo įstaigų plėtrą vykdome veržliai – pernai po architektūrinių konkursų pradėjome projektuoti du darželius, šiemet tikimės pasirašyti dar dvi sutartis su konkursų nugalėtojais. Tolminkiemio gatvėje suplanuotas darželis, nors ir ne architektūrinio konkurso keliu išrinktas, tačiau kokybe nenusileidžiantis, modernus ir šiuolaikiškas projektas vaikams“, – sako „Vilniaus vystymo kompanijos “ vadovas Saulius Barauskas.  

Naujas Pilaitės darželis bus dviejų aukštų, U formos plano, daugiau kaip 3000 kv. m ploto. Pastate suformuotas erdvus holas, iš kurio patenkama į bendrą veiklų salę, baseino zoną, administracines patalpas ir vaikų grupes. Pastate suprojektuotos 4 atskiros laiptinės su atskirais įėjimais iš lauko.

Turintiems specialiųjų poreikių judėti per aukštus bus įrengtas liftas. Vidiniame kieme įrengiama terasa, skirta renginiams, sporto užsiėmimams, čia bus galima muzikuoti specialiais lauko instrumentais, o kiemo centre nuolat žaliuos kėnis.  

Šiuo metu vyksta rangos darbų konkursas, planuojama, kad išrinkus statytojus statyba galėtų prasidėti vasaros pradžioje. 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • Jolanta

    2023-02-05, 16:29  

    Darželio projektas gal ir geras, bet vieta- visiškai netinkama- tarp namų uždarame kieme. Jau ir dabar mašinos Tolminkiemio gatve stumdosi . Be to šių namų gyventojai turi turėti savo kiemą, skirtą poilsiui ir laisvalaikiui. Čia jau viskas buvo suprojektuota anksčiau. Kodėl nestato darželių, kur vyksta naujų namų statyba? Ar savivaldybė jau tiek išpardavėt sklypus, kad darželiams neliko?

Rekomenduojami video