Top Baneris

Gero apželdinimo praktika

2020 liepos 29 d.
vip sodai
Bendrovės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Sėkmingi viešųjų ir privačiųjų erdvių apželdinimo sprendimai grindžiami ne vien tik skoningu augalų parinkimu ir dizainu, bet ir kur kas žemiškesniais veiksniais. Dažniausiai tai – kruopščiai parinkta ir suderinta vejų bei želdinių laistymo įranga, išmani erdvių apšvietimo sistema bei kokybiška veja. Pasitelkę naujausias technologijas, specialistai paverčia nuobodų sklypą nereikalaujančiu kasdienės priežiūros sodu, kuriame patogu ir paprasta mėgautis gyvenimu.

Tobulas vejos kilimas

MB „VIP sodas“, užsiimančios aplinkos sprendimais, specialistų patirtis rodo, kad ideali veja prasideda nuo kruopštaus jos pagrindo paruošimo. Gruntas sklype ne visuomet tinka vejai auginti, tad jo tenka atvežti, išlyginti mechaniškai ar rankomis, pašalinti didelius akmenis ir įvairias atliekas. Pasėjus veją, ją tenka tręšti, naikinti joje išdygstančias piktžoles, skarifikuoti ir periodiškai pjauti. Vejai naudojant aukščiausios kokybės sėklas – o, bendrovės duomenimis, geriausiai save parodė „Ornamental“, „Golfmaster“ ir „Liliput“ mišiniai – bei reguliariai ją prižiūrint, gaunamas lygus gaivus kilimas, ant kurio ne tik smagu pagulėti, bet ir ne gėda prieš kaimyną pasigirti.

Automatizuotas laistymas

Gyvename pasaulyje, kuriame sunku rasti laiko sau ir savo artimiesiems, ką jau kalbėti apie tokį banalų dalyką kaip vejos laistymas… Tačiau šiuolaikinės išmaniosios technologijos išlaisvino savininkus nuo šio užsiėmimo: „VIP sodo“ naudojamos JAV gamintojo „Hunter“ laistymo sistemos gali būti aprūpintos išmaniuoju laistymo valdikliu „Hunter Hydrawise Wifi“. Per jį savininkas gali stebėti ir valdyti savo laistymo sistemą nuotoliniu būdu – išmaniuoju telefonu ar kompiuteriu. Valdiklis saugo laistymų istoriją ir leidžia ją peržiūrėti, taip pat suteikia galimybę koreguoti laistymo režimus pagal orų prognozės pokyčius. Prijungus prie laistymo sistemos oro kokybės jutiklius, tarkime, lietaus, drėgmės ar temperatūros, valdiklyje galima užprogramuoti laistymo sistemos reakciją į jutiklių teikiamų duomenų pokyčius.

IMG 20200424 164340 1

received 241381286969893

Be išmanaus valdymo, „Hunter“ laistymo sistema turi dar vieną privalumą: visi šio gamintojo purkštukai projektuojami ir gaminami taip, kad tausotų vandenį. Kartu su galimybe reguliuoti laistymo metu sunaudojamo vandens kiekį tai labai imponuoja miesto vandenį naudojantiems sklypų savininkams.

„Šią įrangą renkamės dėl jos patikimumo ir atsparumo gedimams, – pasidalijo bendrovės vadovas, – bei dėl didžiulio produkcijos pasirinkimo: nuo įvairiausio tipo purkštukų, laistymo periodiškumą reguliuojančių klimato jutiklių iki išmaniosios automatikos, analizuojančios orų stotelės duomenis.“ Patyrę bendrovės specialistai įrengia automatizuotą laistymo sistemą įvertinę landšafto ypatumus, augalus bei laistomos zonos plotą. Saugodami išpuoselėtą sklypo veją, meistrai laistymo komunikacijas tiesia atsargiai nuimdami ir po to vėl uždėdami atgal viršutinį vejos sluoksnį. Šitaip išlieka nepažeistos augalų šaknys, o pati veja vėliau atsidėkoja už patiektą jai vandenį sodrios žalios spalvos augalijos išvešėjimu.

Taupus, modernus apšvietimas

Gražus sodas – gražus visada, ir ne nuodėmė tai parodyti net tada, kai saulė pasislepia už horizonto ar ateina niūrios, darganotos dienos. Tam naudojamas akcentinis bei užpildantis apšvietimas. Įrengus saugius žemosios įtampos LED šviestuvus, galima mėgautis savo sodo spalvomis be galo žemomis elektros energijos sąnaudomis – MB „VIP sodas“ inžinierių skaičiavimais, olandų gamintojo „Gardenlights“ kiemo apšvietimas yra toks taupus, kad per metus jos gali tesiekti vos 1 eurą vienam šviestuvui.

FB IMG 1578820231264

IMG 20200501 213942 1

Žemosios – 12V – įtampos apšvietimo sistema ne tik tausoja energiją, bet ir yra visiškai saugi aplinkiniams – pažeidus maitinimo kabelį žoliapjove ar nukandus gyvūnui, jis nepadaro jokios žalos aplinkiniams.

MB „VIP sodas“ klientai dažnai naudojasi galimybe apšvietimą „pasimatuoti“ – išdėlioti šviestuvus sklype neįkasant maitinimo kabelio į žemę, o jį laikinai nutiesiant vejos paviršiumi. Radus idealų apšvietimo dizainą, kabelis paslepiamas vejoje padarant minimalią išpjovą, tad gali būti montuojamas ne tik prieš ją įrengiant ir užsėjant, bet ir jau vešančioje pievoje.

Visas paslaugų kompleksas – iš tų pačių rankų

Daugelis vartotojų sutaria, kad optimaliausia įrengiant sklypą yra gauti visus sprendimus iš vienų profesionalių ir patikimų rankų. Ir tai gali būti ne tik dažniausiai pasitaikantys apželdinimo, laistymo bei apšvietimo projektai, bet ir kiti su aplinkos tvarkymu susiję darbai: trinkelių klojimas; apleistų sklypų valymas bei jų tvarkymas prieš statybas ir po jų; sezoniniai sodo paruošimo sezonui darbai bei dar daugelis kitų rūpesčių, kuriuos verčiau patikėti profesionalams. Kvalifikuotas aplinkos darbų personalas gali nugalėti visus sklype kylančius iššūkius, palikdamas jo savininkui malonumą gėrėtis kruopščiai sutvarkyta aplinka bei leisti joje laiką su savo artimaisiais.

OriginalMB „VIP sodas“

Kalvelių k., Vilniaus r.

Tel: + 370 607 69 869

El. p. vipsodas@gmail.com

www.vipsodas.lt

RĖMĖJO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video