Top Baneris

Geriausiu 2020 metų rekreacinės architektūros kūriniu pripažintas „Senatorių pasažas“

2021 rugsėjo 6 d.
senatoriu pasažas
„Do architects“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Lietuvos architektų sąjungos (LAS) ir architekto Algimanto Zavišos labdaros ir paramos fondo konkurse išrinktas geriausias 2020 m. rekreacinės paskirties, visuomenei atviras architektūrinis, landšaftinis, urbanistinis kūrinys.

Juo tapo Vainių rūmų konversija „Senatorių pasažas“ Vilniuje – vienos seniausių Vilniaus Vainių giminės rūmų transformacija į gyvybingą senamiesčio kvartalą. Projekto autoriai – viena ryškiausių Lietuvos architektūros studijų „DO Architects“.

Tvarkybos projekto sprendiniai rengti UAB Atodangos, sieninės tapybos konservavimas, restauravimas – IĮ Archeodomus. Šiemet konkursui iš viso buvo nominuota 12 praėjusiais metais realizuotų objektų. Tradiciškai konkurso laureatas paskelbtas Neringoje vykusių „Zavišinių“ metu.

Vainių rūmų konversija pirmąja vieta įvertinta dėl savo kompleksiškumo – projekte remiantis daugybe istorinių, architektūrinių, polichrominių tyrinėjimų buvo rastas giluminis santykis tarp brangaus paveldo ir ryškios, šiltos, išraiškingos moderniosios architektūros eksponuojant 400 metų istorinius sluoksnius. „Senatorių pasaže“ sukūrus jungtį tarp Dominikonų ir Stiklių gatvių, atsirado gyvybingas pėsčiųjų pasažas su 20 autentiškų šiuolaikinėmis detalėmis išryškintų įėjimų, sklendžiančiomis betono terasomis, gatvės bromos židiniu.

Už gyvenimo nuopelnus renginyje taip pat apdovanotas architektas Audronis Katilius.

Rekreacinę architektūrą Lietuvoje propaguojančio atviro konkurso pagrindinis tikslas ir uždaviniai – skatinti ir viešinti Lietuvos rekreacinės architektūros kūrinių realizacijas, konkurso būdu išrenkant geriausią. Konkursui pateiktus ir atrinktus kūrinius vertina bei nugalėtoją išrenka vertinimo komisija, susidedanti iš penkių narių. Komisija formuojama iš vieno LAS ir vieno A.Zavišos fondo atstovų bei trijų ankstesnių „Geriausias metų rekreacinės architektūros kūrinys“ konkursų laureatų.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video