Top Baneris

Geriausias studentų idėjas verslas pasirengęs paversti realybe

2016 gruodžio 4 d.
Poilsio kėdės dizainerė Roberta Laurinaitytė, diplominio darbo vadovas, doc. Renatas Šukys, baldo gamintojas  –<br>MB „Artline sprendimai“.
Poilsio kėdės dizainerė Roberta Laurinaitytė, diplominio darbo vadovas, doc. Renatas Šukys, baldo gamintojas –
MB „Artline sprendimai“.
Pasidalykite straipsniu

„Veltinis lauke? Negali būti? Gali! Panaudojus nanoimpregnavimo technologijos galimybes, poilsiui skirtas baldas gali būti eksploatuojamas ne tik interjere, bet ir lauko sąlygomis“ – taip savo sukurtą poilsio kėdę „felair“ pristatė Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto Dizaino katedros pirmąkart organizuoto konkurso viena laureačių – Roberta Laurinaitytė.

Studentai Dizaino katedros organizuojamam konkursui galėjo pristatyti per pastaruosius dvejus metus parengtus diplominius darbus. Šįmet konkurse varžėsi tik VDA Kauno fakulteto Dizaino katedros studentai, kitąmet tikimasi prisikviesti ir daugiau aukštųjų mokyklų.

Konkurso laimėtojus bei parodos dalyvius atrinko tarptautinė komisija, sudaryta iš dizaino, architektūros ir gamybos sričių profesionalų. Komisija, rinkdama geriausiuosius, rėmėsi ne tik originalumo ar inovatyvumo, bet ir gamybos realumo kriterijais.

Komisijos nariai – dizaineris Andrius Žemaitis, architektė Auksė Stanionė–Aštrauskienė; prof. Saulius J. Jarašius, dizaineris Alessio Zanol (Milanas, Italija), pramonės atstovas S. Mikalauskas.

vda kede 4

Komisijos sprendimu, baldų kategorijoje geriausiu išrinkta Robertos Laurinaitytės poilsio kėdė „felair“, transporto kategorijoje – Karolinos Morkūnaitės „Konceptuali vandens transporto priemonė“ (lengvai transformuojamas kateris), daikto kategorijoje – Aistės Bankauskaitės „Lazeris“ (lazeriu gaminamų detalių staklių projektas).

R. Laurinaitytė pasakojo, jog idėja sukurti baldą poilsiui kilo apsidairius aplink – juk šiandienis žmonių gyvenimo ritmas labai įtemptas, dažnas pamiršta skirti laiko sau, atsipalaiduoti ir pailsėti.

Baldas – nesudėtingos konstrukcijos, minimalistinis, lengvai pritaikomas įvairiuose interjeruose. Kėdės forma lakoniška, sykiu – charakteringa, įsimenanti. Pagrindinis kėdės akcentas – veltinis, pasirinktas dėl ypač vertingos vilnos savybės – šildyti, kai vėsu, taip pat vėsinti, jei karšta. Veltinis atlieka ir kėdės paminkštinimo funkciją. Poilsio kėdės karkasas pagamintas iš beržo faneros.

R. Laurinaitytės panaudota technologija – nanoimpregnavimas – superhidrofobinė (vanduo) ir oleofobinė (angliavandeniliai) medžiaga, kuri sukuria paviršiaus apvalkalą, atstumiantį praktiškai bet kokį skystį, todėl ilsėtis įmanoma bet kokioje aplinkoje.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video