Top Baneris

Geriausią sprendimą buvusiai Žalgirio stadiono teritorijai sutvarkyti pasiūlė tarptautinė komanda

2017 liepos 21 d.
Architektų studijos „Martha Schwartz Partners“ vizual.
Architektų studijos „Martha Schwartz Partners“ vizual.
Pasidalykite straipsniu

Paskelbti prieštaringai vertinto atviro projektinių pasiūlymų konkurso viešosioms erdvėms verslo ir administraciniame centre Žalgirio stadiono teritorijoje rezultatai. Pasiūlymus buvusio stadiono viešosioms erdvėms pateikė ir pristatė 4 architektų studijos – lietuvių komandos „B17“, „Arches“ ir SĮ „Vilniaus planas“ bei tarptautinė kraštovaizdžio architektų studija „Martha Schwartz Partners“.

Konkurso komisijos sprendimu pirmoji vieta buvo skirta „Martha Schwartz Partners“ sukurtai koncepcijai. Antroji vieta atiteko „Arches“ pasiūlymui, o trečioji – SĮ „Vilniaus planas“. Specialus prizas už drąsias kūrybines idėjas ir pasiūlymą teritorijoje pastatyti 20 metrų aukščio stalinę lempą skirtas komandai „B-17“.

„Atviras konkursas ir viešas darbų pristatymas yra sveikintina praktika, nes įvertinus skirtingas idėjas galima išrinkti geriausius sprendimus. Gauti pasiūlymai leis sukurti patrauklią erdvę Vilniaus gyventojams ir miesto svečiams“, – teigė Vilniaus miesto savivaldybės vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis.

Architektų studijos „Martha Schwartz Partners“ vizual.

Viešųjų erdvių projektinius pasiūlymus vertino konkurso komisija, kurią sudarė – Vilniaus miesto savivaldybės vyriausiasis architektas M. Pakalnis, Vilniaus miesto plėtros departamento direktoriaus pavaduotoja Rūta Matonienė, VGTU urbanistikos katedros docentė Dr. Inesa Alistratovaitė–Kurtinaitienė, Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungos pirmininkas Alvydas Mituzas ir įmonės „Hanner“ valdybos pirmininkas Arvydas Avulis.

Investicijų į nekilnojamąjį turtą bendrovė „Hanner“ ketina pasirašyti projektavimo sutartį su „Martha Schwartz Partners“ ir dalį viešųjų erdvių tvarkymo darbų pradėti šiais metais. Iš viso į viešųjų erdvių sukūrimą ir įrengimą planuojama investuoti daugiau nei 2 mln. eurų.

Buvusioje stadiono teritorijoje šiuo metu yra statomas 200 kambarių viešbutis „Courtyard by Marriott“, ir 15,5 tūkst. kv. m ploto verslo centras. Netrukus čia bus pradėtos ir gyvenamųjų namų statybos. Iš viso į šios teritorijos plėtrą, kur numatyta viešbučio, verslo centrų bei gyvenamųjų namų statyba, planuojama investuoti daugiau nei 200 mln. eurų.

Architektų studijos „Martha Schwartz Partners“ vizual.

Vilniaus savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video