Top Baneris

Geriausią modulinį restoraną suprojektavo lietuviai

2016 gruodžio 21 d.
Projektas „Foodhouse“. Pirmoji vieta.
Projektas „Foodhouse“. Pirmoji vieta.

Daugiau nei 300 jaunųjų ir solidžios patirties sukaupusių architektų komandų iš 63 pasaulio šalių šįmet savo jėgas išbandė trečiajame tarptautiniame konkurse „Architektų iššūkis 2016: kodas – restoranas“. Šįkart – bendrovės „Ryterna modul“ organizuojamo konkurso užduotis buvo suprojektuoti nedidelį restoraną kiek netradicinėje – industrinėje – aplinkoje.

Restoraną planuojama statyti Šiaulių industriniame parke, šalia regbio stadiono. Pagrindinė restorano funkcija būtų tiekti dienos pietus aplinkinių įmonių darbuotojams. Restoranas turėtų būti patrauklus vartotojui tiek eksterjeru, tiek ir interjeru, o svarbiausias restorano elementas – modulinė konstrukcija.

Investuotojo pageidavimas buvo, kad restorano viduje vienu metu būtų galima aptarnauti 30 klientų, dar 70 klientų per vieną darbo valandą piko metu savo užsakymus galėtų išsinešti. Taip pat turėtų būti numatyta ir automobilių stovėjimo aikštelė.

Kadangi planuojama sukurti ištisą restoranų tinklą, orientuotą į vidutines pajamas gaunančius klientus, vienas reikalavimų, kad pastato dizainas būtų nesunkiai atkartojamas ir pritaikomas bet kuriame šalies miestų.

foodhouse 2

Projektas „Foodhouse“. Pirmoji vieta.

Jau aišku, kad pirmoji vieta ir tūkstančio eurų piniginis prizas atiteko lietuviams – projekto „Foodhouse“ autoriams – Mildai Naujalytei ir Arminui Sadzevičiui. Antroji vieta ir 500 eurų premija skirta bulgarams (projekto „Cloud“ autoriai – Toska Kalinova, Vladimir Enchev), trečioji vieta – kanadiečiui Suhaib Bhatti (projektas AMF11317, premija 250 eurų). Komisija skyrė ir ketvirtąją vietą bei paskatinamąjį prizą už kūrybiškumą. Šis atiteko architektei iš Lenkijos.

cloud 1

Projektas „Cloud“. Antroji vieta.

Investuotojas neatmeta galimybės pasirinkti vieną pateiktų darbų (nebūtinai iš trijų pirmųjų vietų laimėtojų) ir jį realizuoti.

Pirmajame „Ryterna modul“ konkurse architektai projektavo studentų bendrabutį, antrajame – socialinį būstą pabėgėliams.

Šįmet dalyvius vertino: Aivaras Vozgirdas (investuotojas), Andrius Orlovas (įmonės „Ryterna modul“ direktorius), Donatas Cesiulis (architektas, „Ryterna modul“ konkursų 2014 ir 2015 metų 3 vietos laimėtojas), Elisa Nicoletto (studentė, architektūros praktikantė įmonėje „CS&P Architects“, „Ryterna modul“ 2015 metų konkurso nugalėtoja), Giacomo Caputo (architektas, „Ryterna modul“ konkurso 2015 metų 2 vietos laimėtojas), Ignas Uogintas („Do Architects“ architektas ir partneris), Kęstutis Vaikšnoras („Dviejų grupė“ architektas).

Daugiau komisijos įžvalgų ir geriausių projektų pristatymas – vaizdo įraše.

Komentarai