Top Baneris

Geriausią idėją poliklinikai Klaipėdoje pasiūlė vilniečiai

2019 sausio 14 d.
004 du kiemai
I vieta atiteko projektui „Du kiemai“ (MB „Mes architektai“).
Pasidalykite straipsniu

Klaipėdos miesto savivaldybė bendradarbiaujant su Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacija skelbtame atvirame projekto VšĮ „Jūrininkų sveikatos priežiūros centras“ konkursui buvo pateikta 12 darbų.

Komisijai įvertinus pateiktus darbus, geriausiuoju buvo paskelbtas projektas „Du kiemai“ (MB „Mes architektai“). Jei sėkmingai baigsis derybos su Klaipėdos savivaldybe, jie ir rengs techninį pastato, kuris turi iškilti sklypuose Birutės g. 5 /5A, projektą.

„Pagrindinė idėja – pastato kompozicija iš smulkaus mastelio elementų, kurie struktūros viduje kuria vidinius žalius kiemelius ir šviesos šulinius. Tokiu būdu pastato išorė susilieja su vidumi. Tikslas – sukurti jaukų, šiltą, šviesų pastatą. Tam pasirenkamos atitinkamos ilgaamžės, išorinį aplinkos poveikį atlaikančios medžiagos. Apdailai naudojamos šviesios klinkerinės plytos, stiklas, vertikalios aliuminio profilio žaliuzės“,  taip savo projektą apibūdina autoriai.

Komisija, kurią sudarė architektai Edgaras Neniškis, Rokas Kilčiauskas, Edmundas Andrijauskas, Jūrininkų sveikatos priežiūros centro vyr. gydytojas Saulius Dabravalskas ir Klaipėdos miesto savivaldybei atstovavę architektai Almantas Mureika, Kastytis Macijauskas ir Marijus Mockus – konstatavo, kad visi pateikti darbai atitiko konkurso sąlygas.

„Kiek galėjo, komisija atsižvelgė į medikų išsakytus pasato funkcijos patogumus. Buvo daug diskusijų. Džiaugėmės, kad yra iš ko pasirinkti. Visumoje konkurso kokybė yra gera. Net mažiausiai balų surinkę projektai tikrai nebuvo prasti. Objekto tipologija sunki, tai ne muziejus, sunku tokį projektuoti, daug vargo. Jis turi būti patogus, racionaliai naudojamas, o čia dar ir sudėtinga kvartalo situacija, urbanistiškai tai nebuvo paprastas uždavinys, bet projektuotojai susitvarkė“, – prieš skelbiant rezultatus sakė komisijai pirmininkavęs A. Mureika.

II vieta atiteko projektui „Klaipėda“ (UAB „Eventus pro“), įvertintam vidutiniškai 21,34 balo.

II vieta atiteko projektui „Klaipėda“ (UAB „Eventus pro“), įvertintam vidutiniškai 21,34 balo.

Projektas „Pušynas“ užėmė III vietą („Metro architektūra“), balo vidurkis 20,67.

Projektas „Pušynas“ užėmė III vietą („Metro architektūra“), balo vidurkis 20,67.

Ketvirtoje vietoje – architekto Vlado Balsio ir kolegų „Hortus sanitas“ (17,4 balo vidurkis).

Ketvirtoje vietoje – architekto Vlado Balsio ir kolegų „Hortus sanitas“ (17,4 balo vidurkis).

Penktoji, paskutinė prizinė vieta – MB „Urbanistinė architektūra“ projektui „Poliklininka 2020“, 15,01 balo vidurkis.

Penktoji, paskutinė prizinė vieta – MB „Urbanistinė architektūra“ projektui „Poliklininka 2020“, 15,01 balo vidurkis.

Kiti konkursiniai projektai surinko nuo 8,27 iki 14,34 balo:

6 vieta – „149725“ (UAB „Regroup projektavimas“)

7 vieta – „KL001“ (MB „Konceptus“)

8 vieta – „Riba“ (VšĮ „Studija 501“)

9 vieta – „Kiemas“ (UAB „Ponama“)

10 vieta – „(I)RH+“ (UAB „Klasikinis portikas“)

11 vieta – „Sveika jūra“ (UAB „Archihalė“)

12 vieta – „Gija“ (UAB „AO1 architektai“)

Visus konkurso darbus galima rasti konkurso tinklalapyje.

Klaipėdos miesto tarybos kolegija dar 2017 m. lapkritį nusprendė, kad naujas poliklinikos pastatas turėtų iškilti būtent nugriautos buvusios šaudyklos vietoje – politikai pritarė specialios studijos rengėjų rekomendacijai. Pastarieji buvo analizavę ir dar tris variantus – galimybę renovuoti Stomatologinės poliklinikos pastatą Pievų tako g. 38 arba statyti naują pastatą sklypuose Taikos pr. 46 (šalia elektros skirstyklos) ir buvusioje antrojoje vandenvietėje (Ryšininkų g. 11).

Priėmus šį sprendimą buvo nutarta rengti architektūrinį konkursą ir jo metu išrinkti geriausią projektą. Konkursą už 13 930 Eur įsipareigojo suorganizuoti Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacija. Jis startavo pernai spalio viduryje ir per porą mėnesių buvo sulaukta 12 projektų.

Konkurso prizinį fondą sudarė 14 tūkst. eurų (I vietos laimėtojui atitenka 4000, II – 3500, III – 3000, IV – 2000, V- 1500 eurų).

Lietuvos architektų sąjungos inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video