Top Baneris

„Geras“ – studentiškos šventės „derlius“

2018 vasario 19 d.
„Geras“
Pasidalykite straipsniu

Tik ką Vilniaus Gedimino technikos universiteto Architektūros fakultete įteikti geriausių architektūros studentų darbų apdovanojimai.

Architektūros studentai stokoja progų pasidžiaugti savo nuveiktais, daug jėgų ir bemiegių naktų kainavusiais darbais. Be kursinių ir akademinių darbų gynimo, dar viena galimybė parodyti savo profesinį augimą tėra Arno Dineikos stipendijos konkursas. O kaip tik pirmieji, studentiškų dienų, apdovanojimai, gali palikti ryškesnį pėdsaką kūrybiniame kelyje ir formuojantis asmenybei nei visi vėlesni įvertinimai.

Prieš kelerius metus sutarta, jog alinamas studentų kursinių darbų procesas neturėtų baigtis vien įvertinimu pažymiu ir patekimu į metodinį universiteto fondą.

Apdovanojimuose „Geras“ studentai įvertinami už novatoriškas įvairios tipologijos pastatų idėjas kiekvienoje kursinio projekto kategorijoje. Vertinimo komisija, sudaryta iš VGTU Architektūros fakulteto dėstytojų ir studentų atstovybės narių, geriausius darbus renka iš visų bakalaurų ir magistrantūros studentų parengtų kursinių projektų. Jie vertinti pagal patyrusių architektų nustatytus kriterijus – urbanistinės arba architektūrinės koncepcijos originalumą, novatoriškumą, modernumą ir pritaikymą realioje vietoje.

vgtu apdovanojimai geras 20

VGTU architektūros studentai skirtinguose kursuose rengia įvairaus sudėtingumo projektus: nuo bionika vadinamo projekto, kuris analizuoja pasirinktą prototipą iš gamtos, iki įvairių urbanistinių kompleksų, pastatų konversijų ir konceptualių utopinių projektų.

Pirmame kurse studentai projektuoja vienbutį gyvenamąjį namą. Antrame kurse rengia rekreacijos gamtinėje aplinkoje ir daugiabučio gyvenamojo namo techninius projektus.

Trečiame kurse projektuojamas visuomeninis pastatas, dažniausiai – pradinė mokykla, o pavasario semestre sprendžiamos Lietuvos miestelių problemos ir ieškoma modernios jų plėtros galimybių. Ketvirtame kurse studentai turi galimybę pasirinkti iš architektūrinio objekto renovacijos ir miestų gyvenamųjų kvartalų regeneracijos projektų.

vgtu apdovanojimai geras 16


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video