Top Baneris

„Gelgaudiškio gelžbetonio“ pagamintos nuotekų sistemos iš betoninių elementų – racionalus pasirinkimas

2015 rugpjūčio 5 d.
Pasidalykite straipsniu

Gelžbetonio konstrukcijų gamybos įmonė „Gelgaudiškio gelžbetonis“, veiklą Gelgaudiškyje pradėjusi 1976 metais, šiandien klientams geriausiai žinoma kaip gelžbetonio šulinių ir vamzdynų nuotekų sistemų gamintojas. Įmonė siūlo laiko patikrintus gaminius, pasižyminčius ekonomiškumu, ilgaamžiškumu, saugumu, ekologiškumu.

Sistemų ekonomiškumas. Iki 35 proc. lengvųjų nuotekų sistemų įrengimo laiko užima grunto išvežimas, tankinimas ir užpylimas. Betono ir gelžbetonio sistemos gali būti įrengiamos nenaudojant filtro aplink šulinį ar vamzdį, iškastas gruntas, taupant laiką bei lėšas, gali būti pakartotinai naudojamas įrengiant sistemą. Betono nuotekų sistemų, kitaip nei gaminių iš plastiko, medžiagų kainos jau daug metų išlieka stabilios.

Sistemų ilgaamžiškumas. Sistemos eksploatuojamos daugiau kaip šimtą metų, išvengiant išlaidų jų priežiūrai ir atnaujinimui – mat betonas sendamas tvirtėja. Tuo nepasižymi alternatyvios medžiagos. Pastaruoju metu rinkoje pasirodžius nuotekų sistemoms iš įvairių plastikų, jų gamintojai tvirtina, kad atsirado lygiavertė pamaina betono ar gelžbetonio sistemoms. Betono nuotekų sistemų gamintojai su tuo nesutinka – nuotekų sistemų avarijų padarinių likvidavimo kaina ir didelės eksploatavimo sąnaudos gali keliskart viršyti statybos kainą. Juolab kad gaminiai iš termoplastinių medžiagų naudojami tik 50–60 metų, tad prognozuoti jų patvarumą sunku.

Aukšti darbo saugos standartai. Dėl taikomų pažangių gamybos technologijų, patikimo transportavimo proceso, tinkamo krovinių tvarkymo ir greito įrengimo sistemos yra itin saugios.

Sistemos yra nedegios. Betono sistemos yra nedegios. Išsiliejus degiesiems skysčiams, betono šuliniai ir vamzdžiai neužsidega, tai yra neišsiskiria jokių nuodingųjų dujų, nepažeidžiamas sistemų paviršius. Dėl šių priežasčių jas ypač tinka montuoti įvairiose degalų pildymo vietose, oro, jūrų, upių uostuose, intensyvaus eismo gatvėse, greitkeliuose ir geležinkeliuose. Betono ir gelžbetonio šuliniai bei vamzdžiai, kitaip nei termoplastinės medžiagos, formą išlaiko ir padidėjus temperatūrai.

Sistemų stabilumas. Dėl didelio svorio betono sistemos, palyginti su kitų medžiagų gaminiais, yra atsparesnės iškilnojimui ar išplukdymui, pavyzdžiui, pakilus gruntiniam vandeniui. To negali užtikrinti lengvųjų sistemų tiekėjai. Betono sistemas galima suprojektuoti su lanksčiomis jungtimis, kurios padėtų amortizuoti žemės judėjimą. Be to, jos yra ne tokios jautrios nepakankamam pagrindo ar blogam sistemos įrengimui kaip lengvosios sistemos, taip pat yra atsparios išlinkimui, tad atiduodant vertinti statybos objektą nereikia atlikti deformacijos matavimų. Sistemos atsparios ir aukšto slėgio srovei.

Tausoja aplinką. Sistemos gaminamos iš atsakingai parinktų vietos medžiagų, o cementas keliauja kur kas trumpesnį kelią, palyginti su daugeliu alternatyvių produktų. Sistemos gali būti gaminamos naudojant perdirbtas medžiagas ir cemento pakaitalus, pavyzdžiui, pelenus ar granuliuotą šlaką. Gaminant sistemų elementus sunaudojama kur kas mažiau energijos (mažesnė CO2 emisija), negu gaminant lengvųjų sistemų elementus. Betono vamzdžiai gali būti klojami betranšėju būdu, tad mažėja darbo sunkiasvorėmis transporto priemonėmis.

„Gelgaudiškio gelžbetonio“ direktorius Edmundas Rinkevičius niekada neabejojo sprendimu dirbti mažesniame miestelyje. Tai įmonei netrukdo savo gaminius parduoti ir visoje Lietuvoje, ir užsienyje – Karaliaučiuje, Latvijoje, o dabar jau ir Lenkijoje. Kol kas tik apie 10 proc. visos įmonės produkcijos iškeliauja į užsienio rinkas, tačiau E. Rinkevičius ateities planus sieja būtent su eksportu – tikisi pagrindinę gaminamos produkcijos dalį realizuoti užsienio – Centrinės ir Rytų Europos bei Rusijos – rinkose. Lūkesčiai vidaus rinkoje, anot pašnekovo, gerėja – Lietuvos statybų srityje jaučiamas nemenkas pagyvėjimas.

UAB „Gelgaudiškio gelžbetonis“
Taikos g. 76A, Gelgaudiškis, LT-71430 Šakių r.
Tel. / faks. +370 345 55 201, +370 345 55 314
El. p. betonas@glg.lt
www.glg.lt


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video