Top Baneris

GEALAN BIM sprendimai – visiškai naujos bendro darbo su projektuotojais galimybės

2023 kovo 23 d.
GEALAN pagrindine 1 scaledTik SA
Pasidalykite straipsniu

Projektavimas taikant BIM metodą architektams, projektuotojams ir inžinieriams tampa norma. Viena  pirmaujančių Europoje modernių PVC langų ir durų profilių sistemų gamintojų GEALAN sukūrė savo BIM sprendimus ir plečia savo kompetenciją šioje srityje. Tikslas – užtikrinti skaitmeninės gamintojų informacijos naudojimą praktikoje, siekiant projektuotojams, perdirbėjams, produktų gamintojams ir pastatų eksploatuotojams atverti visiškai naujas darbo galimybes.

BIM – didelė GEALAN sėkmė

GEALAN informacinio modeliavimo (BIM) strategas Özkan Arslan, jau seniai besižavintis 3D projektavimo metodais, sako: „BIM suteikia mums visiškai naują galimybę susisiekti su projektuotojais, kurių anksčiau nepasiekdavome“. Jo dėka GEALAN jau turi savo pasiekimus ir strategiją, kurios vienas tikslų – kurti savo BIM sprendimus. Kiekvienos GEALAN langų sistemos virtualus BIM dvynys gali būti įkeliamas į dideles BIM platformas, pavyzdžiui, „BIMobject“, iš kur architektai jį gali parsisiųsti ir įdėti į savo 3D projektavimo programą. „BIM duomenys yra prieinami 99,9 proc. mūsų gaminių – langų profilių, durų ir stumdomųjų sistemų, vėdinimo produktų. Sukūrėme taip pat ir programas, kurios atveria visiškai naujas galimybes architektams“,  – sako Özkan Arslan.

GEALAN BALTIC architektų ir techninio palaikymo skyriaus vadovas Giedrius Mastavičius pabrėžia, kad BIM projekte visi suinteresuoti specialistai gali matyti langų, durų mazgus, konsultuotis, ieškoti optimalaus sprendimo, stebėti vienas kito sprendinius. Projektavimas BIM aplinkoje padeda išvengti įvairiausių konfliktinių situacijų, nes BIM projekte yra visos realaus lango charakteristikos (ne tik matmenys, bet ir įvairiausias lango savybes apibūdinantys rodikliai).

Papildomai BIM Objektbild

GEALAN siūlomi BIM sprendimai pasižymi vienu svarbiu bruožu – juos patogu naudoti. Architektai palankiai vertina GEALAN projektavimo programų integraciją ir patogumą.

Didžiausioje pasaulyje BIM platformoje „BIMobject“, kurioje yra daugiau kaip 2 000 statybos sektoriaus prekės ženklų ir 100 didžiausių architektūros bendrovių, 2018 m. GEALAN užėmė 7 vietą iš 1 200 gamintojų; o šiandien GEALAN užima 1 vietą langų gamybos sektoriuje.

Projektuotojų vertinama GEALAN programa

Svarbiausia GEALAN langų projektavimo programinė įranga – naujausia „Planersoftware 3.0“ programos versija yra ir plačiai naudojamų CAD projektavimo programų „Revit“ ir „ArchiCad“ papildinys. Dėl programoje esančio langų ir durų konfigūratoriaus architektai pagal savo idėjas gali sukurti langus bei duris. „Norėdamas pats nubraižyti sudėtingą lango modelį, architektas užtruktų porą dienų, o naudodamasis mūsų įrankiu jis tai padaro per dvi minutes“, – sako Özkan Arslan. „Mūsų durų ir langų generatorius patikrina ar langų gamintojo techninės galimybės leidžia pagaminti tokį langą, kokį sukūrė architektas. Jei architektas pageidauja keturių metrų aukščio lango, programinė įranga sako: deja, tai neįmanoma. Jei jis projektuoja pastatą vėjuotoje vietoje, programa jam pataria įterpti stipresnius standinimo elementus, atlaikančius didesnes vėjo apkrovas“, – pasakoja Özkan Arslan, komentuodamas įvairius programos niuansus.

GEALAN 2e
„Planersoftware 3.0“ programoje esančio langų ir durų konfigūratoriaus dėka, architektai pagal savo idėjas gali sukurti langus bei duris

GEALAN BALTIC architektų ir techninio palaikymo skyriaus vadovas Giedrius Mastavičius antrina: „Ne kiekvieną idėją gamintojai gali įgyvendinti. Taip prarandama laiko, tenka atlikti pakeitimus, kyla ginčų, nepasitenkinimas, nes buvo suplanuoti vienokie langai, o gaminti tenka kitokius, tada keičiasi ir bendras vaizdas, ir gaminių techninės charakteristikos. Viso to galima išvengti, jei architektas laiku gauna visavertę informaciją“.

GEALAN projektavimo programinė įranga nuolat tobulinama bei plečiama ir projektuotojai tai vertina. Atsižvelgus į jų pastabas, programoje atsirado tokie sprendimai kaip „projekto struktūra“. Architektas langų projektavimo programoje „Planersoftware 3.0“ sukuria projektą, nustato, kiek jam reikia varstomų langų, stumdomų langų, pakeliamų-nustumiamų durų ir t. t. Šį projektą jis gali nusiųsti langų gamintojui, kuris, pagal technines galimybes atlieka savo korekcijas. Galimas ir atvirkštinis variantas, kai pagal architekto pageidavimus, langus ir duris programoje „Planersoftware 3.0“ sukuria gamintojas, o architektas projekto failą perkelia į savo pastato modelį.

Dar vienas svarbus žingsnis – duomenų iš „Planersoftware 3.0“ perkėlimas į langų gamintojų langų gamybos programinę įrangą. Özkan Arslan tikisi, kad ir šis žingsnis bus sėkmingas, net jei langų gamybos programinė įranga šiuo metu vis dar tam nėra pritaikyta. Kuo daugiau architektų dirbs su BIM programomis, tuo didesnis bus noras perduoti pakete esančius duomenis. Skaitmeniniai sprendimai, tokie kaip programinė įranga „Planersoftware 3.0“, yra sukurti tam, kad būtų galima pašalinti skaitmeninės grandinės pertrūkius.

GEALAN pasiruošusi ateičiai

Özkan Arslan teigimu, itin aiškiai dabarties  pokyčius rodo „Google“ paieškos statistika: automatizuotos projektavimo programos „AutoCAD“ paieškos užklausų kasmet mažėja, o trijų didžiausių BIM programų užklausų kasmet daugėja.

Papildomai S 9000 plus 01

Projektavimas BIM aplinkoje padeda išvengti įvairiausių konfliktinių situacijų, nes BIM projekte yra visos realaus lango charakteristikos – ne tik matmenys, bet ir įvairiausias lango savybes apibūdinantys rodikliai.

Trimatė statyba ir trimatis projektavimas naudojant BIM duomenis – galimybė taikyti kompleksinį požiūrį į statinio projektą. Taikant BIM modeliavimą, per visą pastato naudojimo ciklą duomenys yra nuolat apdorojami. Dar prieš pradedant statymo darbus pažymimos erdvinės struktūros, BIM objektai ir statinio elementai ir jiems priskiriami atitinkami požymiai (statinio dalies tipas, statinio elementai, tokie kaip BIM langai ir BIM durys, naudojamos medžiagos, įranga, savybės statybinės fizikos aspektu, išlaidos ir pan.). Jei daromas statinio pakeitimas, jis tuoj pat įtraukiamas į BIM modelius. Taip visi su statiniu susiję asmenys iškart mato atnaujintus BIM duomenis. Langų gamintojas taikantis inovatyvų BIM metodą, dirba puikiai susietame tinkle ir gali nedelsdamas reaguoti ir imtis būtinų savo gamybos planavimo veiksmų.

Bendros BIM projektavimo sąnaudos, palyginti su įprastu metodu, gerokai sumažėja, pagerėja projekto kokybė, sumažėja projektavimo rizika, laikomasi terminų, optimizuojama išlaidų kontrolė – ir visa tai dėl per visą statybos procesą užtikrinamo didesnio skaidrumo ir nuosekliai vykdomos priežiūros.

Langams ir durims skirtų PVC profilių gamintoja GEALAN aktyviai taiko BIM metodą, siekdama kartu su kitomis bendrovėmis plėtoti gamintojų skaitmeninių paslaugų potencialą ir užtikrinti pastovų BIM metodo taikymą.

GEALAN yra vienas iš nedaugelio PVC langų ir durų sistemų kūrėjų Europoje, siūlantis visą savo produktų portfelį BIM failų formatais. Toks informacijos pateikimas labai naudingas visai grandinei: nuo langų konstruktorių ir gamintojų iki vartotojų, o ateityje palengvins langų priežiūrą, remontą ir netgi utilizavimą.

NEW GEALAN LOGO 02

 

handshake PARTNERIO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video