Top Baneris

Gatvės Kaune, kuriose skamba muzika

2016 rugsėjo 8 d.
Kauno TIC nuotr.
Kauno TIC nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Dalis Kauno gatvių dar XVI amžiuje turėjo pavadinimus, o namai buvo sunumeruoti 1790-aisiais. Miesto, o ir šalies, istorija išties dinamiška, tai matyti ir vartant gatvių pavadinimų istoriją. Dažnai nauja valdžia siekdavo ištrinti praeitį būtent kabindama naujas lenteles. Pastarieji rimtesni pakeitimai įvyko po 1990-ųjų. Nemaža dalis Kauno gatvių pavadintos siekiant įamžinti garsių bei svarbių žmonių atminimą – neretai tos sprendimas kelia diskusijas. Šįkart apie muziką – ji skamba bent šešiose Kauno gatvėse.

Trimito gatvė

Sutapimas ar ne, bet Trimito gatvė visai netoli Juozo Gruodžio gatvės, kurioje įsikūrusi to paties vardo konservatorija. Tiesa, Trimito gatvė labai rami ir siaura, tad geriau savo instrumento čia „nemankštinti“. Verčiau apžiūrėti greta (Nemuno g.) esančią tarpukariu Edmundo Fryko ir Prano Markūno suprojektuotą gaisrinę.

Sopranų / Tenorų / Baritonų / Dainos gatvės

„Woke up this morning, got yourself a gun…“ Kad Sopranų gatvėje tikrai būtų gyvenę mafijos atstovai nežinoma, bet šis kultinio serialo garso takelis tikrai skamba galvoje žingsniuojant netoli stoties esančia gatve. Čia pat – ir asociacijas su mafija blaškančios Baritonų, Tenorų ir Dainos gatvės. Visas jas aplankius, galima nueiti ir į Trakų bei K. Būgos gatves, kuriose gausu art deco architektūros pavyzdžių. Vos už kelių žingsnių – ir vienintelė Lietuvoje mūrinė mečetė.

Muzikos gatvė

Štai alėja, dedikuota jos didenybei muzikai. Romantikos Aleksote esančioje gatvėje pakaks, mat ji veda tiesiai į VDU Kauno botanikos sodą. Poezijos mėgėjai turėtų užsukti ir į gretimas Vilties, Gamtos, Grožio gatves. Beje, greta Kauno esančiame Raudondvaryje yra ir Muzikos takas.

Kauno TIC inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video