Top Baneris

MAPEI GARSO SLOPINIMO SISTEMOS. Triukšmo valdymas – šių dienų komforto rodiklis

2023 rugpjūčio 7 d.
Mapesilent roll 1 1
Pasidalykite straipsniu

Per pastaruosius dešimtmečius nepaliaujamas miestų plėtros tempas, didėjantis gyventojų skaičius, tankumas miestuose lėmė, kad pastatuose neišvengiamai daugėjo potencialiai trikdančio triukšmo šaltinių – tiek iš išorės pastatų, kaip pavyzdžiui, eismo ir gamybos veiklos, bet ir iš pastatų vidaus, pavyzdžiui, kaimynų, liftų, šildymo ir oro kondicionavimo sistemų bei hidraulinių sistemų.

Garso perdavimas vyksta pagal vieną iš dviejų skirtingų sklidimo mechanizmų: sklidimo oru ir perdavimo per pastato konstrukciją. Pastatų viduje sienos paprastai yra veikiamos tik oro sklindančio triukšmo (balsų, televizorių ir t. t.), skirtingai nuo grindų, kurios be ore sklindančio triukšmo, daugiausia patiria smūgio triukšmą (žingsniai, krintantys objektai, judantys baldai ir pan.).

Garso slopinimas naujos statybos projektuose

Pakankamą izoliaciją nuo smūgių triukšmo tarp skirtingų gyvenamųjų patalpų galima gauti tarp triukšmo šaltinio ir gretimų konstrukcijų įdėjus vibraciją slopinantį elementą. Šis elementas gali būti naudojamas tarp laikančiosios konstrukcijos ir „plaukiojančio“ išlyginamojo sluoksnio.

Šis sprendimas dažniausiai taikomas naujuose pastatuose ir paprastai ten, kur turi būti įrengtas ne mažesnis kaip 4 cm storio savaime išsilyginantis „plaukiojantis“ pagrindas. Mažiausias storis apskaičiuojamas atsižvelgiant į pagrindinės medžiagos, iš kurios gaminamas savaime išsilyginantis mišinys, charakteristikas ir mechaninius įtempius, kuriuos jis patirs normaliomis naudojimo sąlygomis. „Plaukiojantis“ pagrindas paprastai laikomas geriausiu sprendimu, siekiant pagerinti akustinį komfortą ir atitikti galiojančių teisės aktų akustinius reikalavimus. Kai „plaukiojantis“ savaime išsilyginantis mišinys yra įrengtas, MAPESILENT serijos gaminiai gali būti naudojami garso izoliacijai nuo žingsnių triukšmo.

MAPEI MAPESILENT® sistema

Mapesilent sistema

MAPESILENT® sistema sudaryta iš MAPESILENT ROLL, MAPESILENT PANEL, MAPESILENT BAND R ir MAPESILENT TAPE. Tai paprastas ir efektyvus būdas sukurti „plaukiojantį“, savaime išsilyginantį pagrindą, kuris puikiai atskirtas nuo konstrukcijos, ir ant kurio galima montuoti bet kokio tipo grindis (keramines, akmens, parketo, PVC, linoleumo ir kt.).

MAPEI MAPESILENT® roll

Mapesilent roll 1 1

Rulonas su bitumo ir specialaus polimero pagrindu pagaminta elasto-plastomerine membrana, sutvirtinta poliesterio armatūra, sujungta su elastingu poliesterio pluošto sluoksniu. Storis – 8mm.

MAPEI MAPESILENT Roll sistemos įrengimas

MAPEI MAPESILENT® panel 

Mapesilent panel

Lakštai su bitumo ir specialaus polimero pagrindu pagaminta elasto-plastomerine membrana su poliesterio armatūra, pritvirtinta prie elastingo poliesterio pluošto sluoksnio, padengto mėlynu neaustiniu polipropileno audiniu su 5 cm pločio lipniu apvadu išilgai šonų. Storis – 13 mm.

Tinkamai panaudota elastinga medžiaga veikia kaip spyruoklė, kuri slopina vibraciją, atsirandančią dėl žingsnių ant išlyginamojo sluoksnio ir galutinės dangos, todėl labai svarbu laikytis šių montavimo rekomendacijų. Šios rekomendacijos galioja abiem MAPESILENT sistemom.

MAPEI MAPESILENT® panel privalumai

Didelio našumo sistema

Puikų jos veikimą pagrindžia įrengtos sistemos rodmenys, kai žingsnių triukšmas (ΔLw) sumažėja daugiau nei 30 dB.

Pritaikymas

Naudojant dviejų tipų membranas galima sukurti 5 skirtingas sistemos konfigūracijas, atsižvelgiant į tai, kokių šiluminių ir akustinių rezultatų Jums reikia.

Lengvas montavimas

Leidžia greitai ir itin paprastai įrengti ištisinį garso izoliacijos sluoksnį be akustinių tiltelių. Ypatinga konstrukcija leidžia lengvai patikrinti teisingą plokščių ir lakštų padėtį, kad būtų galima suformuoti ištisinį garso izoliacijos sluoksnį.

Atsparumas pėsčiųjų eismui ir smūgiams

Prieš klojant išlyginamąjį sluoksnį, didelis gaminio atsparumas apsaugo nuo pėsčiųjų judėjimo sukeliamo garso ir (arba) atsitiktinių smūgių dėl nukritusių įrankių, kurie gali pažeisti ištisinį sluoksnį, taigi, ir jo garso izoliacijos savybes.

Lengvai projektuojama sistema

DATA MAPESILENT – universali, lengvai naudojama programinė įranga, skirta grindų šiluminėms ir akustinėms savybėms patikrinti.

Garso slopinimas renovacijos ir rekonstrukcijos projektuose

Atliekant renovacijos ir rekonstrukcijos darbus dažnai prireikia specialių sprendimų, kaip pagerinti grindų akustines savybes. Deja, dėl ribotos erdvės ir siekiant išvengti pirminės laikančiosios konstrukcijos perkrovos, dažnai neįmanoma įrengti plaukiojančio išlyginamojo sluoksnio. Todėl, jei neįmanoma ar per brangu išardyti esamas grindis ir įrengti naują plaukiojantį išlyginamąjį sluoksnį arba pastatuose, kuriuose buvo padaryta projektavimo ar montavimo klaida ir turimo storio nepakanka garsą izoliuojančiam sluoksniui įrengti, vis tiek galima taikyti garso izoliacijos sistemą tiesiai po naujomis grindimis. Tokiais atvejais garso izoliaciją po grindimis galima įrengti, naudojant MAPESONIC CR sistemą.

MAPEI MAPESONIC CR sistema

Mapesonic CR

MAPESONIC CR – naujoviška, didelio efektyvumo garso izoliacijos sistema lakštuose, naudojama renovuojant esamas grindis, kai reikia užtikrinti gerą garso izoliaciją nuo žingsnių triukšmo, nepašalinant esamos grindų dangos, arba kai antroji garso izoliacijos sistema turi būti įrengta tiesiogiai ant naujų grindų, siekiant ištaisyti arba pašalinti pirmosios sistemos defektus ar trūkumus.

MAPESONIC CR galima dengti ant senų cementinių pagrindų, senų keraminių ir natūralaus akmens grindų, prieš klojant keramines, akmenines, daugiasluoksnes parketlentes, PVC ir elastingas grindų dangas. Todėl ji ypač tinka visiems pastatams, kuriuos reikia renovuoti.

MAPEI MAPESONIC CR sistemos įrengimas

MAPEI MAPESONIC CR privalumai

Efektyvus žingsnių keliamo triukšmo mažinimas

Gerokai sumažina smūginio triukšmo sklidimą ir pagerina pastatų akustines savybes (10–13 dB).

Galima įrengti ant senos dangos

Galima dengti ant senų cementinių pagrindų ir senų keraminių bei natūralaus akmens grindų prieš klojant keramines, akmenines, daugiasluoksnes parketlentes, PVC ir elastingas grindų dangas, todėl ji ypač tinkama visiems renovacijos reikalaujantiems pastatams.

Lengvas montavimas

Leidžia greitai įrengti grindų garso izoliacijos sistemą be akustinių tiltelių.

Galima montuoti ant šildomų grindų

Dėl mažos šiluminės varžos šis gaminys yra idealus pasirinkimas ten, kur įrengtos grindinio šildymo sistemos.

Lengvas montavimas

Leidžia greitai įrengti grindų garso izoliacijos sistemą be akustinių tiltelių.

„UAB VELVE M.S.T.“ – išskirtinis ir oficialus MAPEI atstovas Lietuvoje.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video