Top Baneris

Garliavoje – ilgai laukti pokyčiai

2016 liepos 19 d.
Pasidalykite straipsniu

Atnaujinta Vytauto gatvė, nauji šaligatviai, dviračių takai, skverai ir Kaimynystės parkas – planuojama, kad atlikus šiuos darbus gerokai pasikeis chaotiškas Garliavos veidas.

Apie Garliavoje planuojamus projektus diskutavo viešojoje bibliotekoje susirinkę Kauno rajono savivaldybės atstovai, architektai, verslininkai, bendruomenės nariai.

Kauno rajono meras Valerijus Makūnas atkreipė dėmesį, kad per kelerius metus Garliavoje iškilo sporto centras, meno mokykla, sutvarkytos mokyklos, kiti viešosios paskirties objektai, o pagal vienam gyventojui tenkančias investicijas ši seniūnija yra viena pirmaujančių rajone.

Kadangi miestas patenka į 2016–2020 m. vykdomą ES investicijų programos priemonę „Miestų kompleksinė plėtra“, programos lėšomis tikimasi atnaujinti ir kai kurias viešąsias erdves.

Į Garliavą pasiryžusi investuoti ir savivaldybė. Jau šiemet Liepų gatvėje duris atvers dar vienas vaikų darželis, kurį planuojama įkurti buvusiose policijos nuovados patalpose.

garliava 2016 07 15 2

Projektinius siūlymus, kaip būtų galima pertvarkyti Garliavą kertančią Vytauto gatvę pristatė architektė Violeta Beigienė. „Pirmiausia norėtųsi šią gatvę išvaduoti nuo chaotiškų reklamų, neskoningų kioskų ir suteikti jai daugiau solidumo“, – kalbėjo architektė. Jos vizijose – spalvotomis trinkelėmis grįstas pėsčiųjų ir dviračių takas, šiuolaikinės betono ir stiklo stotelės, naujas apšvietimas, skverai su mažosios architektūros elementais.

Savivaldybė jau derasi su Nacionalinės premijos laureatu Leonardu Strioga dėl galimybės įsigyti keletą šio menininko skulptūrų. Dabar jos eksponuojamos Raudondvario dvaro parke. V. Beigienė mano, kad „Muzikantas“ tiktų prie Meno mokyklos, o skulptūra „Į karužę“ derėtų planuojamoje aikštėje prie seniūnijos. Kitus meninius rūdijančios geležies personažus būtų galima įkurdinti Kaimynystės parke. Jame turėtų atsirasti naujų želdinių, suolelių, fontanų, vaikų žaidimų aikštelių.

V. Beigienė siūlo skoningiau apželdinti ir kitas miesto erdves. „Svarbu, kad tie želdiniai būtų originalūs, patrauktų dėmesį ir atitiktų šalia esančių statinių funkcijas“, – pabrėžė architektė. Prie viešosios paskirties patalpų planuojama pastatyti dviračių stovus.

Diskusijos dalyviai ragino nepamiršti ir automobilių stovėjimo aikštelių. Vieną jų planuojama įrengti už seniūnijos pastato.

Garliavos seniūnė Nijolė Tarvydienė siūlė pagalvoti apie akcentus pagrindiniuose įvažiavimuose į miestą. Jos teigimu, tai galėtų būti keli ąžuolai arba kokie nors kiti Garliavos atpažinimo ženklai.

V. Beigienė apgailestavo dėl apleistos liuteronų bažnyčios. Tai – XIX amžiaus pastatas, kultūros paveldo objektas. Greta buvusios šventovės siūloma įrengti nedidelę aikštę arba skverą.

garliava 2016 07 15 3

Kauno rajono savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video