Top Baneris

Gariūnuose iškils naujas prekybinių sandėlių kompleksas

2023 sausio 4 d.
GariunuVersloParkas1 scaled
  • Tęsiamos „Vilniaus Verslo parko“ statybos.
  • 8200 kv. m sandėlių patalpų kompleksas atsieis 13 mln. eurų.

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ sostinės Gariūnų gatvėje pradeda antrojo „Vilniaus Verslo parko“ statybas. Čia iškils 8200 kv. metrų ploto prekybinių sandėlių (angl. stock office) patalpų kompleksas, į kurį investicijos siekia 13 mln. eurų. Pirmojo statybų etapo darbus planuojama užbaigti 2024 metų pradžioje, skelbiama įmonės pranešime žiniasklaidai.  

Gariūnų „Vilniaus verslo parkas“  iškils 1,7 ha sklype adresu Gariūnų g. 57. Čia vienoje vietoje bus derinamos sandėlių, prekybinių patalpų ir biurų funkcijos. Visos patalpos išdalytos į 28 atskirus, 190–370 kv. metrų blokus, kuriuos bus galima nesudėtingai jungti ar modifikuoti pagal konkrečius įmonių poreikius. Skaičiuojama, kad čia galės dirbti apie 250 žmonių.

„Prekybinių sandėlių segmente absoliuti dauguma projektų yra skirti nuomai. Mus išskiria tai, kad patalpas ne tik nuomojame, bet ir parduodame. Pavyzdžiui, Ukmergės g. „Vilniaus verslo parke“ nuomojama tik maža dalis patalpų – 85 proc. jų parduotos. Prognozuojame, kad panaši proporcija tarp perkančių bei norinčių patalpas nuomoti išliks ir ateityje“, – pastebi Mykolas Čiplys, „Darnu Group“ verslo miestelių nuomos vadovas.

Anot įmonės atstovo, „stock office“ tipo projektai patrauklūs tiems verslams, kuriems vienoje vietoje reikia sandėlio ir prekybinių ar administracijos patalpų. Jo teigimu, dažniausiai į šią kategoriją papuola smulkios ir vidutinės įmonės, užsiimančios statybinių medžiagų, namų buities prekių, interjero detalių ir panašių prekių mažmenine prekyba. Taip pat verslai, kurie teikia nedidelės apimties gamybos ar surinkimo paslaugas.

GariunuVersloParkas2

„Tokio tipo patalpos paklausios ir dėl mažų energetinių sąnaudų. Patalpų savininkai turės galimybę ant stogo įsirengti saulės elektrines, šildymui ir vėsinimui bus naudojami ekonomiški šilumos siurbliai. Be to, kiekvienas patalpų savininkas ar nuomininkas turės individualią komunalinių paslaugų ir energijos sąnaudų apskaitą“, – teigia „Darnu Group“ atstovas.

2022 m. rugsėjį „Darnu Group“ užbaigė pirmąjį „Vilniaus verslo parką“ Ukmergės g. Į jį bendrovė investavo 20 mln. eurų. Čia jau veikia robotikos, medicinos ir optikos įrangos, odontologijos technikos, inžinerinių sistemų, apdailos ir kitų sričių įmonės. Planuojama, kad patalpose iš viso dirbs apie 840 žmonių. Kitoje Ukmergės g. pusėje „Darnu Group“ planuoja netrukus pradėti vystyti dar vieną „Vilniaus verslo parko“  prekybinių sandėlių kompleksą.

Komentarai