Top Baneris

Gargždiškiai viešąsias erdves atnaujins ne tik centrinėje miesto dalyje

2017 sausio 2 d.
Andriaus Kundroto nuotr.
Andriaus Kundroto nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Klaipėdos rajono savivaldybės šiųmečiuose planuose – atnaujinti ne tik Gargždų miesto centro, bet ir centrinės bei pietinės miesto dalies viešąsias erdves. Šiuo metu projektuojama teritorija nuo P. Cvirkos gatvėje esančių garažų masyvų iš abiejų pusių pro lopšelį-darželį „Saulutė“, „Vaivorykštės“ gimnaziją, katilinę, lopšelį-darželį „Gintarėlis“, „Minijos“ progimnaziją, Melioratorių gatvę autobusų stoties link ir iki Dariaus ir Girėno gatvės. Šioje teritorijoje bus įrengti pėsčiųjų, dviračių takai, apšvietimas, įrengti suoliukai, šiukšlinės, apželdinta teritorija.

Taip pat bus bandoma spręsti problemas dėl automobilių stovėjimo ir judėjimo problematiškiausiose vietose – Melioratorių gatvėje, prie „Minijos“ progimnazijos sporto aikštyno palei P. Cvirkos gatvės daugiaubučius namus, prie Janonio gatvės daugiabučių ir katilinės, Vingio gatvės atkarpoje prie „Vaivorykštės“ gimnazijos ir prie lopšelio-darželio „Saulutė“. Šiose vietose projektuojamos automobilių stovėjimo aikštelės ir įvažiavimas į jas, taip tikimasi efektyviai spręsti automobilių statymo problemą.

Taip pat planuojama praplėsti vaikų žaidimo aikštelę prie lopšelio-darželio „Gintarėlis“. Projektuojamas ir parkas prie „Vaivorykštės“ gimnazijos, kur bus įrengiami takeliai, suoliukai, apšvietimas ir apželdinimas. Projektuojamoje pietinėje miesto dalyje numatomos ir aktyvaus bei pasyvaus poilsio zonos, t. y. poilsio zonose žmonės galės prisėsti, mėgautis miesto šurmuliu, juos supančiais gėlynais, želdiniais, o aktyvaus poilsio zonose turėtų būti įrengiamos krepšinio, treniruoklių, vaikų žaidimų aikštelės.

Šiuo metu yra projektuojama ir dar viena teritorija centrinėje miesto dalyje: kvartalas tarp Janonio, Žemaitės, Kvietinių ir Klaipėdos gatvių daugiabučių. Čia planuojama atnaujinti takus, šalia jų įrengti suoliukus, apšvietimą, automobilių stovėjimo aikšteles ir, žinoma, įrengti gėlynus, sodinti krūmus.

Savivaldybės tikslas, kad Gargždų viešosios erdvės būtų jaukios, atpažįstamos ir įdomios tiek gyventojams, tiek miesto svečiams, tad gyventojai kviečiami teikti siūlymus ir aktyviai dalyvauti viešuose susirinkimuose, kuriuose svarstomi viešųjų miesto erdvių projektiniai pasiūlymai.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video