Top Baneris

Galimybė gyventi ant upės kranto kauniečiams pasirodė ypač patraukli

2017 kovo 16 d.
„YIT Kaustos“ nuotr.
„YIT Kaustos“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Atgimstančioje Kauno dešiniojoje Neries pakrantėje, Piliamiestyje, jau kuriasi pirmieji gyventojai. Statybų bendrovė „YIT Kausta“ 3,43 hektaro ploto teritorijoje užbaigė statyti du pirmuosius gyvenamuosius namus, į kuriuos įsikels 62 šeimos. Iš viso per šešerius metus centrinėje miesto dalyje esančiame kvartale numatyta pastatyti 11 statinių – gyvenamųjų namų ir daugiafunkcį pastatą su biurų patalpomis.

Priešais Kauno pilį, ant upės kranto, per pusantrų metų iškilę pirmieji du kvartalo daugiabučiai yra keturių ir šešių aukštų. Aukštesniame name įrengta trisdešimt 36–78 kv. m ploto butų, keturių aukštų name – trisdešimt du 40–70 kv. m ploto butų. Pirmųjų aukštų gyventojai turės įrengtas terasas, įsikūrusieji kituose aukštuose – erdvius balkonus. Po namais pastatytos požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, iš kurių į gyvenamąsias patalpas galima pakilti liftais.

Net 95 proc. ką tik pastatytų butų jau turi šeimininkus. Ypač didelio susidomėjimo sulaukė šalia upės pastatytas šešių aukštų daugiabutis, iš kurio atsiveria panorama į Nerį ir Kauno pilį.

„Kai prieš kelerius metus pradėjome kurti Piliamiesčio kvartalą, pakrantė priminė nešlifuotą deimantą. Nors nuo jos atsiveria bene gražiausia Kauno panorama, krantinė buvo apleista, apaugusi brūzgynais, sunkiai įžengiama ir beveik nelankoma. Šiandien iš gyventojų susidomėjimo ir būsto paklausos matome, kad miestiečiai entuziastingai priėmė kvietimą istorinei miesto daliai suteikti daugiau gyvybės, todėl ir toliau tęsime pradėtus darbus“, – teigia „YIT Kausta“ vadovas Kęstutis Vanagas.

Pastatyti daugiabučiai – tik pirmasis Piliamiesčio plėtros etapas. „YIT Kausta“ po pusmečio planuoja baigti dar du gyvenamuosius namus: 32 butų keturių aukštų namą ir 30 butų šešių aukštų daugiabutį. Trečiuoju etapu numatyta pastatyti dar du daugiabučius su 110 butų. Iš viso per kelerius metus kauniečiams Piliamiestyje bus pasiūlyti 236 nauji butai.

„YIT Kaustos“ nuotr.

Sutvarkyta pakrantė jau atverta miestiečiams

Plėtojant kvartalą tvarkoma ir visa palei sklypą nusidriekusi pakrantės dalis: nutiesti pėsčiųjų ir dviračių takai, iš dalies terasinio pylimo suformuotas amfiteatras, kuriame galima prisėsti atsipūsti, pasigrožėti Neries bei senamiesčio panorama, taip pat XIV amžiuje pastatyta Kauno pilimi – seniausia mūro pilimi Lietuvoje.

Naujuosius namus sups privatūs kiemai su žaliosiomis poilsio zonomis, gėlynais ir vaikų žaidimų aikštelėmis, o kvartalo viduryje, išsaugotame sename pušyne, kuriame įrengta jauki erdvė, bus smagu pabendrauti su kaimynais.

Statybos ant upės kranto – vienos sudėtingiausių inžineriniu požiūriu, todėl norėdama gauti statybos leidimą, „YIT Kausta“ kreipėsi į šalies universitetų mokslininkus, kurie atliko įvairius hidrologinius, geologinius tyrimus. Remiantis tyrimų išvadomis, suprojektuotasapsauginis pylimas, patikimai apsaugantis namų kvartalą nuo galimo upės poveikio (potvynių). Iš šio pylimo suformuotas amfiteatras virto poilsio zona gyventojams su panorama į kitame krante atsiveriantį Kauno senamiestį.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video