Top Baneris

Gaivinamos naujo kalėjimo Šiauliuose statybos – ieško privataus investuotojo

2020 vasario 12 d.
šiaulių tardymo izoliatorius
Projekto vizual.
Pasidalykite straipsniu

Prieš kelerius metus pradėto statyti Šiaulių tardymo izoliatoriaus statybos bus tęsiamos įgyvendinant viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės projektą. Tokiam Teisingumo ministerijos siūlymui šiandien buvo pritarta Vyriausybės pasitarime.

Kalėjimų departamentui bus pavesta skelbti galimybių studijos pirkimą, suderinti projektą su kitomis institucijomis, atrinkti privatų partnerį, kuris įgyvendins šį projektą.

Šiaulių miesto centre esantį tardymo izoliatorių numatyta iškelti į užmiestį – Malavėniukų kaime pradėtą statyti modernų pataisos įstaigos kompleksą. Prieš penkerius metus suplanuotų statybų kaina – apie 43 mln. eurų. Į šią statybą jau investuota apie 2,6 mln. eurų – atlikti inžinerinių sistemų ir statinių statybos darbai, pradėti kloti pamatai.

„Lietuvai reikia atnaujinti bausmių vykdymo infrastruktūrą, kad gerintume kalinių laikymo ir pareigūnų darbo sąlygas, galėtume taikyti veiksmingą resocializaciją. Šimtmetį veikiantis Šiaulių tardymo izoliatorius neatitinka šiuolaikinių reikalavimų, ir racionaliausia jį iškelti iš miesto centro į naują pastatą, – sako teisingumo ministras Elvinas Jankevičius. – Deja, valstybės finansinės galimybės neleidžia sparčiau įgyvendinti šį tikslą – statybos gali užtrukti dar dešimtmetį. Todėl inicijavome viešosios ir privačios partnerytės projektą, kad pasitelkus verslą daug greičiau užbaigtume pradėtus darbus“.

Planuojama, kad naujas Šiaulių tardymo izoliatorius būtų pastatytas per trejus metus. Naujo komplekso eksploatacija sutaupytų per 1 mln. eurų per metus. Pasak ministro, dar daugiau būtų  sutaupyta, jeigu gerokai anksčiau būtų ryžtasi pastatyti naują modernią pataisos įstaigą. Juk už higienos normų neatitinkančias ar žmogaus teises pažeidžiančias įkalinimo sąlygas nuteistiesiems per tris nepriklausomybės dešimtmečius buvo priteista ir iš valstybės biudžeto išmokėta dešimtys tūkstančių eurų.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video