Top Baneris

Gaivinami planai Vilniuje statyti antrą „Akropolį“: pristatys naują koncepciją (1)

2021 spalio 15 d.
akropolis vingis
Pirminė projekto vizual.
Pasidalykite straipsniu

Nekilnojamojo turto projektų plėtros įmones Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Bulgarijoje valdanti bendrovė „Akropolis Group“ kitą savaitę ketina pranešti planus apie atnaujinamą prekybos centro „Akropolis“ šalia Vingio parko Vilniuje statybų projektą.

„Akropolis Group“ planuoja visuomenei pristatyti atnaujintą prekybos centro architektūrinę koncepciją. Apie tai penktadienį investuotojams skirtame internetiniame seminare pranešė „Akropolis Group“ vadovas Manfredas Dargužis.

„Mes parengėme naują „Akropolis Vingis“ architektūrinę koncepciją ir planuojame ją viešai pristatyti kitą savaitę“ – teigė M. Dargužis.

Anot jo, kol kas bendrovės planai nesikeičia – prekybos centrą planuojama atidaryti 2024 metų pabaigoje.

„Planai nesikeičia, tikimės atverti prekybos centrą 2024 metų pabaigoje, o kol kas norėtume sulaukti visuomenės ir architektų bendruomenės reakcijos, jei nebus problemų sieksime gauti statybos leidimą“, – sakė „Akropolis Group“ vadovas.

Pasak M. Dargužio, kol kas nesikeičia ir prekybos centrui numatytų investicijų dydis.

„Investicijų dydis kol kas nesikeičia, tačiau kol negavome statybų leidimo, negalime tiksliai suskaičiuoti būsimų statybos kaštų“, – sakė M. Dargužis.

2020 metų pradžioje apie planus greta sostinės Vingio parko, buvusioje „Velgos“ gamyklos teritorijoje statyti prekybos centrą „Akropolis“ paskelbusi „Akropolis group“ buvo nurodžiusi, kad statybas planuoja pradėti 2020 metų antrąjį pusmetį, o į projektą ketinama investuoti 250 mln. eurų.

Tuomet buvo skelbiama, kad 14 hektarų buvusios gamyklos teritorijoje planuojama pastatyti 90 tūkst. kv. metrų nuomojamo ploto prekybos centrą, šalia jo apie 32 tūkst. kv. metrų ploto biurų bei daugiaaukštę apie 5 tūkst. vietų automobilių stovėjimo aikštelę.

Buvusiai „Velgos“ gamyklai šalia Vingio parko priklausiusį sklypą iš valstybės „Akropolis Group“ 2005-2006 metais įsigijo už 11,72 mln. eurų. Tuomet planuota, kad naujas prekybos centras šioje teritorijoje bus pastatytas iki 2015 metų, bet tokius planus sugriovė 2008-2009 metų krizė. Nuo 2014 metų gamyklos teritorija buvo valoma ir rengiama plėtrai.

Pirmasis prekybos centras „Akropolis“ sostinės Ozo gatvėje, greta planuojamo statyti Nacionalinio stadiono, iškilo 2002-aisiais. Jo plotas šiuo metu siekia daugiau nei 109 tūkst. kv. m.

 

Šaltinis: BNS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • Kada

    2021-10-19, 22:47  

    Kada Kaune bus atgaivintas II Akropolio projektas? Dar 2008 m. buvo pradėti projektavimo darbai.

Rekomenduojami video