Top Baneris

G. Gribulis: „Fegda grupės“ ir „Alkestos“ sandorį lems pastarosios restruktūrizavimas

2023 sausio 11 d.
Gediminas Gribulis scaled
Pasidalykite straipsniu

  • G. Gribulis: grupė iš „Alkestos“ perimtų daugiau nei 300 kelininkų, asfaltbetonio gamyklas Alytuje ir Marijampolėje, didelį transporto ir mechanizmų parką.
  • Konkurencijos taryba priėmė nagrinėti „Fegda grupės“ sandorio prašymą.  

BNS

Infrastruktūros statybos bei remonto grupei „Fegda grupė“ ketinant įgyti 75,1 proc. tokio pat verslo bendrovės „Alkesta“ akcijų, grupės vadovas sako, kad galutinis sprendimas dėl sandorio bus priimtas pasiekus esminius susitarimus dėl Alytaus bendrovės restruktūrizavimo rezultatų, o baigus sandorį bendrovės pradės integravimą ir sieks sinergijos.

„Fegda grupė” trečiadienį pranešė, kad ketinimų protokolas su finansinių sunkumų patyrusia ir restruktūrizuojama „Alkesta“ dėl kontrolinio akcijų paketo įsigijimo pasirašytas dar penai rugsėjį. 

„Alkestos“ įsigijimas mūsų augančiai grupei atvertų naujas galimybės aktyviau veikti regionuose, taip pat efektyviau vykdyti didžiuosius ateinančių metų projektus, kurių įgyvendinimui reikės daug išteklių ir patirties“, – pranešime teigė „Fegda grupės“ generalinis direktorius Gediminas Gribulis.

BNS antradienį rašė, kad Konkurencijos taryba gavo ir priėmė nagrinėti „Fegda grupės“ sandorio prašymą. 

Pasak G. Gribulio, grupė iš „Alkestos“ perimtų daugiau nei 300 patyrusių kelininkų, asfaltbetonio gamyklas Alytuje ir Marijampolėje, didelį transporto ir mechanizmų parką. 

Grupės vadovo teigimu, galutinis sprendimas dėl „Alkestos“ kontrolinio akcijų paketo įsigijimo bus priimtas, kai bus pasiekti esminiai susitarimai dėl bendrovės restruktūrizavimo rezultato.

Dėl pandemijos ir karo Ukrainoje pasekmių finansinių sunkumų patyrusios „Alkestos“ vadovo ir akcininko Rimanto Morkūno prašymu Kauno apygardos teismas pernai lapkritį iškėlė įmonei restruktūrizavimo bylą. 

„Al­kes­ta“ teismui nurodė, kad finansinių problemų sukėlė įvairūs veiklos apribojimai dėl pandemijos, o rezultatų blogėjimą 2021 metais lėmė drastiškai išaugusios medžiagų bei degalų kainos.

Įmonė teigė, kad fi­nan­si­nius sun­ku­mus ga­lė­tų iš­spręs­ti per ket­ve­rius me­tus pa­gal ak­ci­nin­kų pa­tvir­tin­tą restruktūrizavimo pla­ną. Tuomet skelbta, kad ben­dro­vė tu­ri per 10 mln. eu­rų įsi­sko­li­ni­mų, o jos tur­to ver­tė – be­veik 17 mln. eu­rų.

2021 metų rugpjūtį įkurtos „Fegda grupės“ teigimu, jos neaudituotos pajamos 2021 metais siekė 94,4 mln. eurų, grynasis pelnas – 8,15 mln. eurų (16,8 proc. mažiau nei 2020 metais). Grupėje yra įmonės „Fegda“, „Tilsta“ ir „SRP projektas“. 

„Fegda grupės“ akcininkai yra trys fiziniai asmenys ir aštuonių asmenų valdoma įmonė „Milsa“. „Alkestą“ valdo trys fiziniai asmenys.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video