Top Baneris

Fasadų apdailos gamintojai drąsiai žengia į priekį

2020 kovo 13 d.
Dark architects / Luxigon (3D) nuotr.
Dark architects / Luxigon (3D) nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Modernios fasadų apdailos gamintojai aktyviai siekia riboti teršalų išmetimą į žemę, vandenį ir orą, saugoti biologinę įvairovę ir sumažinti atliekų gamybą. „Mes reaguojame į pasaulines tvarumo ir ekologijos tendencijas – nedelsdami kuriame inovatyvius sprendimus, tokius kaip „Hydro Circal“, – teigia aliuminio profilių sprendimų pastatų fasadams įmonės „Hydro Building Systems Lithuania“ Baltijos šalių vadovas Rimantas Staknevičius.

Unikalus aliuminio lydinys – naujiems fasadams

Įmonė surinko panaudoto aliuminio atliekas ir, taikydama pažangiausias technologijas, pirmoji pasaulyje pagamino visiškai naują lydinį „Hydro Circal“, kuriame panaudota mažiausiai 75 proc. perdirbto po panaudojimo rinkoje aliuminio. Antrinis žaliavų panaudojimas yra neatsiejama ekologijos dalis – kuo daugiau perdirbtos žaliavos naudojama, tuo mažesnis CO2 išmetimo rodiklis.

Aliuminį galima perdirbti daugybę kartų, neprarandant jam būdingų savybių, be to, antrinio naudojimo perdirbamas aliuminis reikalauja tik 5 proc. pirminės energijos. Specialus lydinys atitinka aplinkosaugos reikalavimus, kartu yra itin lengva, plona, lanksti, atspari korozijai medžiaga, leidžianti įgyvendinti drąsiausius projektuotojų sumanymus. Lydinys „Hydro Circal“ yra plačiai taikomas statybų pramonėje, pradedant nuo standartinių kataloginių sprendinių, naudojamų „Hydro“ grupės tiekiamoms fasadų sistemoms „Wicona“ ir „Sapa“, iki specialių sprendinių, pritaikytų konkrečiam pastatui.

Kauno dokas (Evaldo Lasio nuotr.)

Kauno dokas (Evaldo Lasio nuotr.)

Kompleksinės fasadų sistemos surenkamos gamykloje

Griežtėjant energijos taupymo reikalavimams, taip pat norint pasiekti ypač gerą garso izoliaciją, vis daugiau naudojami tiek įprasti, tiek dvigubi aliuminio ir stiklo fasadai, taip pat fasadai su integruotais atsinaujinančios energijos šaltiniais. Siekiant geresnės kokybės ir greitesnio montavimo statybos objekte, fasadų kompleksinės sistemos surenkamos gamykloje, o statybų aikštelėse statybiniais kranais montuojami ant pastato laikančiųjų konstrukcijų atskirais blokais (elementais). Toks montavimo būdas yra daug greitesnis, nei montuojant tradicinius surenkamuosius iš atskirų profilių aliuminio fasadus, taip pat nereikia daug žmonių statybos vietoje.

Atitinka aukščiausius tvarumo reikalavimus

Tvarūs ir energetiškai efektyvūs pastatai naudojant lydinį „Hydro Circal“ yra projektuojami ir Lietuvoje. Didžioji dalis jų – atitinkantys pasaulinius BREEAM ar LEED (pastatų tvarumo vertinimo, reitingavimo ir sertifikavimo metodikos), Lietuvos pastatų tvarumo vertinimo sistemos ir kitus reikalavimus.

„Hydro Building Systems Lithuania“ kvalifikuoti inžinieriai profesionaliai įvertina kiekvieno užsakovo ar architekto vizijas ir lūkesčius bei projektams parenka geriausią aliuminio fasadų konstrukcijos variantą. Atliekami išsamūs šilumos perdavimo koeficiento skaičiavimai. Lankstumas, inovatyvumas ir ekologiškumas – įmonės vertybės, kurias kartu su ilgamete patirtimi siekiama perteikti klientams. Sėkmingai Lietuvos ir kitose pasaulio šalių rinkose įsitvirtinusi įmonė toliau drąsiai eksperimentuoja su aliuminiu, kuria tvarumo direktyvas atitinkančius patikimus ir ilgaamžius gaminius.

Hydro CIRCAL hangtag

 

 

 

 

 

RĖMĖJO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video