Top Baneris

„Evergrande“ mainais už stadiono statybos projekto atsisakymą gaus 818 mln. JAV dolerių

2022 rugpjūčio 5 d.
126207103 gettyimages 1239349590 1
Pasidalykite straipsniu

Kinijos nekilnojamojo turto (NT) vystytoja „Evergrande“ pranešė atšaukianti sutartį dėl futbolo stadiono statybos viename Kinijos pietiniame mieste, o mainais už teisių į žemės sklypo naudojimą atsisakymą gaus 5,52 mlrd. juanių (818 mln. JAV dolerių), sakoma rinkos reguliuotojai pateiktame pranešime.

NT milžinė, kurios įsiskolinimas siekia 300 mlrd. JAV dolerių, šiuo metu derasi dėl restruktūrizavimo.

Praėjusią savaitę bendrovė nesilaikė savo pačios nustatyto termino paskelbti preliminarų restruktūrizavimo pasiūlymą, nors teigė, kad procesas juda į priekį.

Ketvirtadienio popietę Honkongo vertybinių popierių biržai pateiktame dokumente „Evergrande“ teigė, kad grupės likvidumo problema neigiamai paveikė galimybes įgyvendinti sporto komplekso projektą Guangdžou mieste. 

„Evergrande“ sudarė sutartį su Guangdžou savivaldybe 2020 metais dėl žemės sklypo naudojimo sporto ir komercinėms reikmėms 40-ies metų terminui bei dėl jo naudojimo kitais verslo tikslais 50-iai metų, rašoma pranešime. 

„Evergrande“ jau pradėjo statybas, įskaitant Guangdžou futbolo stadiono pastatą, kuris turėtų talpinti mažiausiai 80 000 žiūrovų.

Už teisių į žemės sklypą atsisakymą gauta suma bus naudojama su sandoriu susijusioms skoloms padengti, pažymėjo „Evergrande“. 

„Evergrande“, viena didžiausių Kinijos nekilnojamojo turto sektoriaus įmonių, pastaraisiais mėnesiais mėgino parduoti dalį aktyvų, o bendrovės valdybos pirmininkas Hui Ka Yanas netgi dalį skolų padengė savo asmeniniu turtu.

Remiantis žiniasklaidos pranešimais, bendrovė surado potencialų pirkėją savo būstinei Honkonge.

NT vystytojos sunkumai atspindi didžiuliame Kinijos nekilnojamojo turto sektoriuje kylančias problemas, nes mažesnės įmonės taip pat neišgali sumokėti paskolų, tuo metu kitos mėgina pritraukti naujų lėšų.

Statytojams pritrūkus finansų ir stringant projektams, įpykę būsto pirkėjai dešimtyse miestų sustabdė būsto paskolų įmokų mokėjimą.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video