„BIG“ sukūrė viešbučio kambarį su originaliu fasadu
Danijos architektai „BIG – Bjarke Ingels Group“ suprojektavo analogų neturintį viešbučio kambarį „Biosphere“, ant kurio fasado įrengta – net 350 nedidelių medinių namelių paukščiams ir jų lizdams. Šis projektas buvo kuriamas bendradarbiaujant su švedų ornitologu Ulfu Öhmanu ir yra dėl savo unikalių kambarių medžiuose žinomo Švedijos viešbučio „Treehotel“ dalis.
Naujasis 34 kv. m viešbučio kambarys įsikūrė šalia šiaurinio Haradso kaimo esančio miško pušyne, viešbučio lankytojai į kambarį pateks kabančiu tiltu. Originaliu projektu siekiama suteikti unikalią patirtį viešbučio svečiams, skatinti tvarų turizmą, o kartu spręsti mažėjančios paukščių populiacijos problemas ir saugoti jų natūralią buveinę.
„Biosphere“ interjeras įkvėptas supančio įspūdingo kraštovaizdžio, gamtoje sutinkamų spalvų bei išsiskiria tvariais sprendimais. Jame integruotos ekologiškos medžiagos, vyrauja natūralios, tamsios spalvos. Interjero architektūra paprasta, pragmatiška, tačiau kruopščiai apgalvota. Be to, ant stogo yra įrengta terasa, kurioje atsiveria visa miško panorama.
Lenkų architektai suprojektavo autentišką darželį
Opolėje, Lenkijoje architektų studija „PORT“ seno pastato rekonstrukcijos metu suprojektavo naują vaikų darželį, kuriame susijungė istorinio pastato autentika ir modernūs bei tvarūs architektūriniai sprendimai.
Šio projekto tikslas – sukurti tvarią ir įkvepiančią darželio erdvę, skatinančią vaikų augimą ir vystymąsi. „PORT“ architektai siekė išryškinti originalią pastato formą ir medžiagiškumą, pastatyti priestatą bei kurti erdves, žadinančias saugumo jausmą ir norą tyrinėti supantį pasaulį. Bendras statinio plotas – 456,7 kv. m.
Rekonstrukcijos metu pagrindinis pastatas buvo išplėstas ir paverstas darželiu. Naujosios erdvės įsikūrė jau esamame pastate, išsaugant jo tūrį, tačiau įterpiant naują erdvę ir pastato siluetą plečiant į sodo pusę. Vienas pagrindinių naujųjų erdvių akcentų – priekinis stiklo fasadas, kuris tarytum ištrina ribą tarp lauko ir vidaus, skatina vaikų ryšį su gamta bei leidžia lankytojams pamatyti esamą pastato tūrį ir jo vidaus elementus. Tuo pačiu užtikrinama, kad į vidaus erdves pro stiklinį fasadą, langus patektų kuo daugiau šviesos, taip pat šviesos spinduliai žaismingai pagyvina erdvę sklisdami pro stoglangius. Darželyje kuriama jauki erdvė vaikams, skatinanti jų bendravimą, džiaugsmą ir kūrybiškumą.
Statinio interjere „Port“ architektai išlaikė senojo pastato autentiką – buvo siekiama, kad jame atsispindėtų pastato istorija ir struktūra, būtų aiškiai atskirtos senos ir naujos pastato medžiagos, išryškintos jų savybės, tokiu būdu pabrėžiant darželio identitetą. Autentiški plytų mūro fragmentai tapo originaliais paveikslais, pasakojančiais pastato istoriją. Taip pat buvo išlaikyta dalies grindų, sienų ir lubų originali konstrukcija, atidengti kurie konstrukciniai elementai, palikti įspaudai betone, bylojantys apie pastato statybos ypatumus. Interjere vyrauja ramios, gamtoje sutinkamos spalvos ir natūralios medžiagos.
Pasak projekto autorių, šiuolaikiniame informacija perpildytame pasaulyje, naujasis darželis gali padėti mokytis vertinti ryšį su gamta, paprastumą ir geriau suvokti savo tapatybę. Suprasti daiktų prigimtį ir jų konstravimą. Sukurti vietą ir tinkamą atmosferą kurti pirmuosius vaikų santykius su kitais bendruomenės nariais.
Šis lenkų architektų projektuotas pastatas buvo nominuotas 2022 m. Europos Sąjungos šiuolaikinės architektūros prizo „Mies van der Rohe“ apdovanojimui.
[prenumerata mailpoet_form_id=”8″ bg_color=”#b1cbd9″ image_url=”https://sa.lt/wp-content/uploads/2022/01/pastatas.png” intro_text=”Svarbiausios” white_text=”architektūros, interjero ir paveldo” outro_text=”naujienos – nepraleiskite!”]