Top Baneris

„European Energy“ į žaliojo kuro gamyklą Kretingos rajone ketina investuoti 400 mln. eurų

2024 sausio 19 d.
zaliasis vandenilis
Unsplash nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Danijos atsinaujinančios energetikos kompanija „European Energy“ metanolio ir žaliojo vandenilio gamyklą ketina statyti vakarų Lietuvoje, Kretingos rajone, o investicijos į ją sieks apie 400 mln. eurų – 1,6 karto daugiau nei skelbta anksčiau.

Tai BNS penktadienį patvirtino „European Energy“ biuro Lietuvoje vadovas Tadeušas Konkovskis.

„Taip, planuojame“, – BNS teigė T. Konkovskis. Daugiau informacijos jis žadėjo pateikti artimiausiu metu. 

Pasak jo, vietoj anksčiau planuotų 250 mln. eurų investicijų „European Energy“ į gamyklą ketina investuoti 400 mln. eurų – ji būtų didesnė nei planuota anksčiau. 

„Šiek tiek apetitas padidėjo. Ta pati (gamykla – BNS), tik didesnė. (…) Dabar planuojame 400 (mln. eurų investuoti – BNS)“, – sakė T. Konkovskis. 

Jis patvirtino, kad tokius planus Kretingos rajono gyventojams ketinama pristatyti kitą savaitę. 

Apie planuojamą statyti gamyklą ir jos poveikio aplinkai vertinimo pradžią šią savaitę paskelbta Kretingos savivaldybės interneto svetainėje. 

Apie planus Lietuvoje statyti gamyklą, kuri atsinaujinančių išteklių energiją paverstų į žaliąjį vandenilį, e-metanolį ar amoniaką, „European Energy“ pirmą kartą paskelbė 2022-ųjų rugsėjį, tačiau konkreti vieta iki šiol nebuvo įvardyta. 

T. Konkovskis tuomet BNS teigė, kad gamyklos statybas norima pradėti 2025 metais. 

„European Energy“ anksčiau skelbė, kad naudojant atsinaujinančių šaltinių pagamintą elektrą e-metanolis ar žaliasis vandenilis būtų gaminami pagal specialią „Power-to-X“ technologiją, kuri taip pat subalansuotų į tinklus tiekiamą elektrą, gamintų šilumą. Toks žaliasis kuras galėtų būti naudojamas Lietuvoje, taip pat eksportuojamas į kitas šalis.

„European Energy“ taip pat vertina galimybes dalyvauti šią savaitę Lietuvos paskelbtame 2,4 mlrd. eurų preliminarios vertės 700 megavatų (MW) galios antrojo vėjo parko Baltijos jūroje vystymo konkurse. Įmonė jame dalyvautų kartu su Norvegijos jūros vėjo jėgainių bendrove „Vargronn“. 

Bendrovė skelbia Lietuvoje ketinanti investuoti apie 1,6 mlrd. eurų į daugiau nei 1,6 gigavato (GW) bendros galios vėjo ir saulės parkų statybas. 

BNS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video