Virtuvė – ne tik maisto gaminimo vieta. Dažnas žmogus, atnaujindamas ar kurdamas savo būstą, virtuvę jungia kartu su svetaine, o ši bendra erdvė tampa traukos centru laikui su šeima ir draugais. Kaip tinkamai įrengti šią erdvę, kad ji būtų tiek gražaus dizaino, tiek praktiška ir ilgaamžė, pataria „Cosentino“ atstovė Edita Motiejūnė.
Dirbtinis akmuo ar natūralus?
Natūralus akmuo ilgą laiką buvo vienas iš pasirinkimų virtuvės stalviršiams ir kitiems paviršiams, kol jo nepakeitė šiuolaikinių technologijų siūlomos, gerokai atsparesnės ir praktiškesnės medžiagos, estetine išvaizda nenusileidžiančios gamtinėms. Priežasčių yra keletas. Visų pirma, skiriasi natūralaus ir dirbtinio akmens poringumas – dėl paviršiaus porų natūralus akmuo reikalaus didesnės priežiūros. O štai dirbtiniam akmeniui praktiškai nereikia jokios papildomos priežiūros, jis pasižymi itin dideliu atsparumu įvairių rūšių dėmėms: gaminiams visiškai nebaisios net labiausiai įsisenėjusios vyno, kavos, rūdžių dėmės, rūgštys, kurių įprastai gausu virtuvėje, jis išsiskiria aukštu atsparumu įbrėžimams ir smūgiams.
Dirbtinis akmuo taip pat itin atsparus karščiui, šalčiui, staigiems temperatūros svyravimams. Į šias savybes ypač svarbu atsižvelgti tokioje erdvėje kaip virtuvė, nes ant stalviršių dažnai dedame karštas keptuves, pjaustome maistą. Visi šie veiksmai daro įtaką paviršiui, skatina greitesnį dėvėjimąsi, tačiau dirbtinio akmens paviršiai yra atsparūs kone visiems veiksniams.
Pavyzdžiui, dėmės, kurios per ilgai užsibūna ant stalviršio, į natūralų akmenį įsigers, o „Cosentino“ stalviršiai iš „Dekton“ ir „Silestone“ medžiagos yra įstabūs tuo, kad dėl dėmių visiškai nereikia jaudintis, nes paviršius bus atsparus dėmėms, nereikės iškart pulti valyti bijant, kad dėmė įsigers. Jie atsparūs temperatūrai ir pelėsiui.
Daugiau vientisumo ir išbaigtumo – su „Cosentino“ produktais
Vienas didžiausių „Cosentino“ produktų pranašumų – galimybė pasiekti estetišką vientisumo vaizdą namuose: ar kalbėtume apie vonios kambarį, ar apie virtuvę. Ta pati medžiaga gali būti naudojama sienų ir grindų dangai, stalviršių ar spintelių apdailai bei praustuvui. Pavyzdžiui, renkantis vienos spalvos stalviršį ir lietą arba su funkciniais kraštais praustuvą, galima išvengti matomų jungčių ir taip sukurti vieno baldo iliuziją.
Negana to, plačios paviršių naudojimo galimybės, išskirtinės spalvos ir tekstūros tinka virtuvės, vonios, kambario stalviršiams, sienų apdailai, grindims, baldams ar dušo padėklams, todėl tai leidžia ne tik sukurti vientisumą vienoje erdvėje, bet ir darniai sujungti kelias skirtingas. Taip sukuriamas ir estetikos, harmonijos vaizdas namuose, ir sumažėja siūlių bei įvairių jungčių, tik apsunkinančių kasdienę priežiūrą.
Taip pat svarbu paminėti, jog plokščių galimybės interjere labai plačios: „Dekton“ tinka ne tik interjerui (grindims, sienoms, baldams), bet ir eksterjerui, todėl tas pačias plokštes galima naudoti fasadui, terasos grindims, lauko baldų apdailai.
Kontrastai ar spalviniai niuansai – pagal individualius poreikius
Būstas – asmeninė erdvė, kurioje privalu jaustis gerai. Todėl interjero sprendimus reikėtų rinktis individualiai. Vis tik su plačia „Cosentino“ medžiagų spalvų ir tekstūrų pasiūla galima pasiekti abu variantus: tiek kontrastais ir modernia klasika alsuojantį interjerą, tiek jaukią ir harmoningą spalvinę vienovę. Plati „Silestone“ ir „Dekton“ paviršių spalvų gama leis sukurti tęstinumą interjere ir prisitaikyti prie bet kokio kito stiliaus.
Itin paprasta „Dekton“ ir „Silestone“ paviršių priežiūra
Skirtingai nei natūralus akmuo, kurį tenka atnaujinti, šlifuoti, impregnuoti, „Cosentino“ plokščių atnaujinti ar kaip nors specialiai prižiūrėti nereikia. Dėmėms valyti galima naudoti tiek neutralų muilą kartu su drėgna mikropluošto šluoste, tiek daugiafunkcius valiklius ar dezinfekuojamąjį tirpalą. Tiesa, šį prieš naudojant rekomenduojama praskiesti, kitu atveju – nepalikti tirpalo ant paviršiaus ilgiau nei 5 minutes. Dėmes reikėtų valyti sukamaisiais judesiais, paskui nusausinti paviršių sausa šluoste.
Norint pašalinti muilo pėdsakus, tereikia sušlapinti paviršių vandeniu, sukamaisiais judesiais perbraukti drėgna šluoste, o vėliau viską nusausinti. Jeigu dėmių vis dar lieka, tuomet jas rekomenduojama pavalyti su praskiesta kalkių nuosėdų šalinimo priemone.
Tad priežiūrai specialių valiklių ir šiurkščių valymo priemonių neprireiks. Vis dėlto nusprendus tuo pasinaudoti ar netyčia apliejus paviršių balikliu ar orkaitės riebalams skirtu valikliu, plokštės paviršius nebus pažeistas – jis atsparus cheminėms medžiagoms ir hidrolizei. Nerekomenduojama paviršių valyti su vandenilio fluorido ir azoto rūgšties turinčiomis priemonėmis.
„Cosentino“ paviršiai pasižymi aukštu atsparumu įbrėžimams ir smūgiams. Pavyzdžiui, ant stalviršio, pagaminto iš „Dekton“ plokščių, galima pjaustyti be lentelės ir nesibaiminti dėl įbrėžimų.
Praktiniai ir akmens plokščių montavimo aspektai
Paviršiams su minimalia apkrova, pavyzdžiui, fasadams, baldų apdailai (bet ne stalviršiams), puikiai tiks ir pačios ploniausios plokštės, pavyzdžiui, 0,4 cm storio. Virtuvės stalviršiams, saloms įprastai rekomenduojame storesnes 1,2–3 cm plokštes. Grindims ir sienoms – 0,4–0,8 cm. „Dekton“ spalvos yra 5 storių: 0,4; 0,8; 1,2; 2 ir 3 cm, tuo tarpu „Silestone“ siūlo tris skirtingus plokščių storius: 1,2; 2 ir 3 cm.
„Cosentino“ dirbtinio akmens plokštės „Dekton“ ir „Silestone“ interjere prie paviršių yra tvirtinamos klijais. Tačiau kiekvieno montavimo atveju reikėtų atsižvelgti į tai, kokio dydžio ir storio yra plokštės, ir pagal tai paruošti sienas, grindis ar baldus tvirtinimui. Jungtims tarp plokščių naudojamos įprastos siūlės. Siūlės plytelių jungtims rekomenduojamos visada – viduje bent 2 mm, o 3 mm naudojant eksterjerui. Paaukštintoms grindims rekomenduojame 4 mm siūles, montavimui ant smėlio – 5 milimetrų.
Renkantis plačiaformates plokštes siūlių tarp plokščių prireikia mažiau, nes pačios plokštės užima didesnį plotą. Taip pat su „Dekton“ plokštėmis galima daryti kampines jungtis tiesiais arba nuožulniais kraštais, ir visa tai užtikrina dizaino vientisumą tiek interjerui, tiek eksterjerui.
PARTNERIO TURINYS