Top Baneris

ES parama – Panevėžio regiono šilumos tinklų rekonstrukcijai

2017 sausio 9 d.
Panevėžio savivaldybės nuotr.
Panevėžio savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Bendrovė „Panevėžio energija“ su Lietuvos verslo paramos agentūra pasirašė 8 sutartis dėl Europos Sąjungos (ES) lėšų šilumos tinklų rekonstrukcijai. Bendra ES paramos vertė – 10 mln. eurų. Planuojama rekonstruoti Panevėžio, Rokiškio, Kėdainių miestų, Pasvalio, Zarasų ir Kupiškio rajonų šilumos tinklus. Visų 8 projektų vertė – apie 20 mln. eurų.

Daugiau nei prieš 30 metų nutiesti šilumos tinklai bus pakeisti naujais. AB „Panevėžio energija“ rekonstruos daugiau nei 33 kilometrus vamzdynų. Senieji bus pakeisti pramoniniu būdu izoliuotais, su nuotėkio kontrolės sistema, kuri leis diagnozuoti drėgmės išplitimo vietą, nustatyti tikslią žemės kasimo ir remonto vietą.

Investicijos į trasų atnaujinimą padidins centralizuoto šilumos tiekimo sistemos patikimumą ir efektyvumą, leis sutaupyti ne tik šilumos tinklų remonto išlaidų, kuro sąnaudų, bet ir mažins aplinkos taršą bei šilumos kainą vartotojams. Rekonstrukcija mažins šilumos perdavimo nuostolių, leis sutaupyti apie 13,5 tūkst. MWh per metus. Tiek energijos metams pakanka Pasvalio poreikiams patenkinti.

Bendrovė „Panevėžio energija“ investiciniai projektai bus vykdomi 2017–2018 metais.

Bendrovė tikisi ir daugiau ES investicijų. Plečiant biokuro naudojimą, numatyta Panevėžio RK-1 katilinės rekonstrukcija. Planuojama statyti biokuru kūrenamą 8 MW garo katilą ir 1,8 MW kondensacinį ekonomaizerį. Tokios pat galios vandens šildymo katilą bei ekonomaizerį 2017-aisiais numatyta įrengti ir Panevėžio elektrinės katilinėje.

Šiemet bendrovė „Panevėžio energija“ vykdo investicinį projektą, kuriam jau skirta 200 tūkst. eurų iš Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo. Balandį planuojama prie Panevėžio RK-1 katilinės biokuru kūrenamo katilo įrengti 3 MW degimo produktų kondensacinį ekonomaizerį, kuris leis naudingai panaudoti katilo skleidžiamų dūmų temperatūrą ir padidinti katilinėje biokuru pagamintos šilumos kiekį.

Panevėžio savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video