Top Baneris

ES investicijos – ir Kuršėnų viešajai erdvei

2017 birželio 9 d.
Projekto vizual.
Projekto vizual.
Pasidalykite straipsniu

Vidaus reikalų ministerija skyrė finansavimą pagrindinės Kuršėnų miesto viešosios erdvės – Lauryno Ivinskio aikštės sutvarkymo projektui. Tikimasi, kad įgyvendinant projektą sukurta funkcionali viešoji infrastruktūra taps patrauklesnė gyventojams ir miesto svečiams, padidins miesto investicinį patrauklumą.

Kuršėnai – didžiausias Šiaulių rajono savivaldybės miestas (per 11 tūkst. gyventojų), tačiau viešoji jo infrastruktūra yra nepakankamai pritaikyta laisvalaikio praleidimui ir nepatraukli verslo kūrimui. Pavyzdžiui, centrinė miesto aikštė su paminklu Laurynui Ivinskiui galėtų būti svarbiu viešuoju traukos centru, tačiau dėl nusidėvėjimo ir prastos fizinės būklės yra nepatraukli bendruomenės veiklai, poilsiui ir laisvalaikio praleidimui, nesudaro prielaidų paslaugų sektoriaus kūrimui ir plėtrai.

Įgyvendinant Šiaulių rajono savivaldybės administracijos inicijuotą projektą „Kuršėnų m. Lauryno Ivinskio aikštės sutvarkymas ir pritaikymas bendruomeniniams ir verslo poreikiams“, bus pakeista nesaugi aikštės ir jos prieigų danga, įrengti laiptai, perkeltas paminklas, sutvarkytas aikštės apželdinimas (panaikinta dalis augalų, juos pakeičiant naujais), įrengti aikštės apšvietimo tinklai, atnaujinta mažoji architektūra, papildant ją naujais elementais, įrengta paviršinio vandens (lietaus) nuvedimo ir vandens tiekimo sistema bei įrengtas fontanas.

Sukurta funkcionali viešoji infrastruktūra taps patrauklesnė Kuršėnų miesto gyventojams bei svečiams, pagerins miesto centrinės viešosios erdvės estetinį vaizdą bei miesto įvaizdį, padidins investicinį Kuršėnų patrauklumą.

Projekto įgyvendinimui skirta bemaž 704 tūkst. eurų, iš kurių bemaž 647 tūkst. eurų – Europos Sąjungos (ES) fondų lėšos.

Projektas įgyvendinamas pagal Vidaus reikalų ministerijos administruojamą 2014-2020 metų ES fondų investicijų veiksmų programos priemonę „Miestų kompleksinė plėtra“. Šiai priemonei finansuoti iš viso skirta iki 107 mln. eurų, iš kurių apie 99 mln. eurų – ES fondų lėšos.

Nacionalinę regioninę politiką įgyvendinančius projektus pagal minėtą priemonę vykdo ne tik Kuršėnai, bet ir dar 22 vidutinio dydžio Lietuvos miestai.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video