„Erudito Licėjus“ pasipildė nauju mokyklos korpusu

„Erudito Licėjus“ pasipildė nauju mokyklos korpusu

YIT1
„YIT Lietuva“ nuotr.

Vilniaus centre erdviose ir moderniose patalpose veikiantis „Erudito Licėjus“ šiemet mokslo metus pradeda atidarydamas naująjį korpusą. 6 aukštų „Erudito Licėjaus“ korpusas atidarytas šalia pirmojo mokyklos pastato, nuo rugsėjo 1-osios mokykloje mokysis virš 600 vaikų. Iš viso mokyklą galės lankyti beveik tūkstantis vaikų. Rekonstrukcijos už daugiau nei 4 mln. eurų ėmėsi bendrovė „YIT Lietuva“, rašoma įmonės pranešime žiniasklaidai.

Praėjusiais metais 7 tūkst. kv. m ploto patalpos Aguonų gatvėje buvo pritaikytos „Erudito Licėjaus“ poreikiams. Iki tol čia buvo įsikūrusi valstybės valdoma įmonė „Energijos skirstymo operatorius (ESO)”. Šiemet buvo suremontuotas šalia esantis pastatas, kuriame įsikurs papildomos mokyklos erdvės. Apie pirmąjį etapą skaitykite redakcijos autoriniame straipsnyje.

Naujojo A energinio naudingumo klasės „Erudito Licėjaus“ korpuso plotas siekia daugiau kaip 2,5 tūkst. kv. m. Jame įrengtos 22 klasės, bendruomenės renginių erdvė, STEAM laboratorija, suplanuota šiuolaikiška valgomoji erdvė. Atnaujintas tiek patalpų interjeras, tiek ir išorė – fasadą puošia moderni grafito spalva.

„Erudito licėjaus“ įkūrėjas ir vadovas doc. dr. Nerijus Pačėsa pasakoja, kad plečiant mokyklą buvo svarbūs ne tik mokyklos patalpų architektūriniai sprendimai, bet ir pačios šiuolaikinės ugdymo sistemos pokyčiai.

YIT2
„YIT Lietuva“ nuotr.

„Naujasis korpusas organiškai įsilies į bendrą mokyklos infrastruktūrą, kurioje svarbiausias dėmesys yra skirtas mokiniams ir mokytojams. Erudito licėjaus ugdymo filosofija pagrįsta aktyviu, projektiniu mokymusi, siekiant sukurti galimybes žinių taikymui. Mums svarbu, kad tiek klasės, tiek bendrosios erdvės būtų pritaikytos komandinėms veikloms, būtų lengvai transformuojamos bei aprūpintos modernia įranga, suteikiančia įvairios veiklos galimybes bei sukurtų lengvą prieigą prie plataus skaitmeninio turinio.

Naujajame korpuse prie jau esančių specializuotų mokslo ir menų laboratorijų atsiras papildomos dizaino ir technologijų bei renginių erdvės. Erdvių multifunkciškumas, modernumas ir skaidrumas sukuria integralią ir organišką mokymosi aplinką, kurioje puikiai jaučiasi mokytojai ir mokiniai“, – pažymi doc. dr. N. Pačėsa.

Vykdant pastato rekonstrukciją, išlaikyta ankstesnė erdvių išdėstymo vizija. Architektūriniai projekto sprendimai buvo patikėti architektui Gintautui Natkevičiui ir jo komandai. Suplanuotos nedidelės, kompaktiškos, lengvai transformuojamos ir universaliai pritaikomos klasės ir poilsio, bendrojo naudojimo zonos. Naujasis mokyklos korpusas darniai pritaikytas prie jau esančios aplinkos, dėmesį sutelkiant patalpų lankstumui, universalumui, ergonomiškumui bei tvarumui.

Projekto finansavimo, struktūros bei jos įgyvendinimo klausimais rūpinosi gerovės valdymo specialistai ir projekto vadovai „Taurus Wealth“, kurie pernai vadovavo ir I-ojo etapo – naujos „Erudito Licėjaus“ mokyklos Vilniaus senamiestyje – statybos darbams.

Temos: erudito licėjus, Gintautas Natkevičius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai